شمال ما:  نمایشگاه کتاب آستارا با هدف ترویج فرهنگ مطالعه بین شهروندان و گردشگران در بازار ساحلی این شهرستان دایر شد.

 

نمایشگاه کتاب آستارا گشایش یافت

به گزارش خبرگزاری ایرنا، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا روز سه‌شنبه با اعلام این خبر گفت: ۲۰ هزار جلد کتاب در قالب حدود یک هزار و ۴۰۰ عنوان کتاب با موضوعات فرهنگی، دینی، ادبیات، روان‌شناسی، کودک و نوجوان، پزشکی، داستان و تاریخی در این نمایشگاه با ۲۰ تا ۵۰ درصد تخفیف عرضه می‌شود.

بهرام خوشحال افزود: این نمایشگاه کتاب از امروز تا ۱۵ مهرماه از ساعت ۱۰ تا ۲۳ دایر خواهد بود و علاقه‌مندان با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی می‌توانند در آن حضور یابند.

وی با اشاره به اینکه در طول سال به صورت میانگین دوبار نمایشگاه ناشران مختلف در آستارا دایر می‌شود، اظهار کرد: تمامی نهادهای فرهنگی و متولیان کتاب و کتابخوانی باید با اجرای برنامه‌های اثرگذار و کاربردی به نهادینه‌سازی فرهنگ مطالعه در جامعه کمک کنند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا اضافه کرد: ۱۵ باشگاه کتابخوانی با ۶ تا ۱۵ عضو در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، کتابخانه‌های عمومی و ۲ مدرسه برای ترویج پرسشگری، اعتماد به نفس، قدرت بیان و فرهنگ مشارکت فعال است و اعضای باشگاه‌ها از ۵۰ درصد تخفیف خرید کتاب از کتابفروشی‌های استان گیلان برخوردار هستند.

شهرستان آستارا با جمعیت حدود ۹۵ هزار نفر، در منتهی الیه غرب استان گیلان، در فاصله نزدیک به ۱۷۳ کیلومتری رشت واقع شده است.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.