محمد هادی مرادی

شمال ما: حضور زنان در ورزشگاه آزادی برای مسابقه استقلال و مس کرمان این امیدواری را ایجاد کرد که دیگر ورزشگاه‌های کشور هم بتوانند میزبان زنان در کنار مردان باشند.

حکایت گیلان؛ محمد هادی مرادی: حضور زنان در ورزشگاه آزادی برای مسابقه استقلال و مس کرمان این امیدواری را ایجاد کرد که دیگر ورزشگاه‌های کشور هم بتوانند میزبان زنان در کنار مردان باشند.
در همین خصوص شب گذشته، رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در برنامه زنده شب‌های فوتبالی لیست ورزشگاه‌هایی را اعلام کرد که زنان می‌توانند در آن حضور پیدا کنند.
سهیل مهدی از ورزشگاه‌های شهدای فولاد، نقش جهان، فولادشهر، گل‌گهر سیرجان و امام رضا(ع) به عنوان استادیوم‌هایی که زیرساخت‌های لازم را برای میزبانی از زنان دارند، نام برد.
بالاخره بعد از سال‌های طولانی تلاش و ممارست سرانجام، زنان توانستند در هفته‌ی سوم لیگ برتر ۰۲-۱۴۰۱ برای اولین بار در چارچوب مسابقات لیگ برتر به ورزشگاه آزادی بیایند.
بدون شک فشارهای FIFA و AFC مبنی بر حضور زنان و تعلیق فوتبال ایران در اجرایی شدن این امر بی‌تاثیر نبوده است. سازمان لیگ هم در هفته‌های اول و دوم، ابتدا بازی‌ها را بدون تماشاگر و پس از آن برخی از بازی‌ها را با حضور مردان در استادیوم‌ها برگزار کرد. بهانه‌هایی از جمله: مشکلات در فروش بلیت، نقص فنی در ورزشگاه‌ها و… تا هفته سوم حضور زنان در ورزشگاه‌ها را به تعویق انداخت. حال که زنان توانستند به ورزشگاه آزادی بیایند، سوالی که بوجود می‌آید، این است که چه زیرساخت‌ها و امکانات سخت افزاری باید فراهم باشد که در تمام ورزشگاه‌های کشور وجود ندارد؟ مخصوصا در گیلان و انزلی که شاهد حضور گسترده زنان در تمرینات تیم ملوان و همچنین مسابقات فوتبال ساحلی و ورزش های دیگر هستیم این انتظار وجود دارد که هرچه سریعتر در مورد آن تمعهیداتی اندیشیده شود که تاکنون بدون پاسخ مانده است.
هنوز معلوم نیست این زیرساخت‌هایی که سهیل مهدی از آن‌ها نام می‌برد چه زیرساخت‌هایی است که تا کنون مورد توجه سازمان لیگ نبوده و اکنون مهم و حیاتی شده است. چندین سال است که هوادران از امکانات سخت‌افزاری و خدماتی ورزشگاه‌ها گله‌مند هستند، اما رسیدگی و رفع این اشکالات به آرزویی برایشان بدل شده است. هواداران ایرانی در چند نوبتی که زنان در کنارشان در ورزشگاه حضور پیدا کردند، نشان دادند که به خوبی و درکمال متانت و احترام می‌توانند باهم به تماشا و طرفداری از بازی تیم محبوب‌شان به دور از حواشی بپردازند. حال که پای زنان به ورزشگاه آزادی باز شده، باید دید چقدر طول می‌کشد که تمام ورزشگاه‌ها در شهرستان‌های ایران هم بتوانند میزبان زنان و خانواده‌های ایرانی باشند. خانواده‌های پرشور فوتبالی در شهرستان‌ها به خصوص گیلان که بی‌صبرانه مشتاق حضور در ورزشگاه‌ها هستند.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.