شمال ما: سید مجتبی خدمت بین دانا سرپرست شهرداری رشت، در پیامی درگذشت استاد امیر هوشنگ ابتهاج شاعر پرآوازه گیلان زمین و شهر رشت را تسلیت گفت.

 

به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت – سید مجتبی خدمت بین دانا سرپرست شهرداری رشت، در پیامی درگذشت استاد امیر هوشنگ ابتهاج (سایه) شاعر پرآوازه گیلان زمین و شهر رشت که به باور بسیاری از دوستداران ادبیات سنتی فارسی، حافظ دوران معاصر لقب گرفته بود را تسلیت گفت.

در متن پیام تسلیت سرپرست شهرداری رشت آمده است:

بسمه‌تعالی

درگذشت شاعر پرآوازه استان گیلان و شهر رشت استاد هوشنگ ابتهاج که شهرتش در جهان ادبیات و شعر به بلندای تاریخ پرافتخار ایران زمین است، حقیقتا مایۀ تأسف و تأثر دلبستگان به شعر و ادب فارسی شد.

استاد ابتهاج این شاعر، پژوهشگر، ادیب معاصر و استاد برجسته عمر گرانقدر خویش را در راه اعتلای شعر پارسی صرف نمود و آثار گرانبهایش تا همیشه تاریخ بر تارک زبان و ادبیات پارسی خواهد درخشید.

اینجانب به نمایندگی از خانواده بزرگ شهرداری رشت، فقدان این شاعر پرآوازه و سرشناس را به جامعه ادبی ایران، فرهیختگان استان گیلان و شهر رشت، دوستداران و بازماندگان ایشان تسلیت گفته و یاد و نامش را گرامی می‌دارم.

سید مجتبی خدمت بین دانا

سرپرست شهرداری رشت


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.