شمال ما: رییس اداره حفاظت محیط زیست لنگرود از اظهارات فردی مبنی بر حمله احتمالی یک قلاده پلنگ به وی در ارتفاعات روستای پنو در بخش اطاقور این شهرستان خبر داد.

 

پلنگ چوپان لنگرودی را تکه پاره کرد + عکس

به گزارش رکنا، ایوب زارع  گفت: به دنبال کسب گزارشی مبنی بر حمله یک قلاده پلنگ به یک چوپان در روستای پنو از بخش اطاقور لنگرود ، سریعا با هماهنگی با فوریت‌های ۱۱۵ این چوپان به بیمارستان شهید حسین پور لنگرود انتقال داده شد.

وی افزود بنا به اظهارات فرد مصدوم بنام  حسین بازگیر که جوان حدودا  ۳۱ ساله و ساکن روستای پنو  است ،  پس از اینکه گوسفندان خود را به کوه برای چرای می فرستد یک قلاده پلنگ به سمت دام ها حمله ور می شود و سپس با چوپان درگیر می شود که چوپان از ناحیه سر و  دست  زخمی می شود.

زارع افزود ، حال عمومی نامبرده در عیادت صورت گرفته مساعد است .وی  بیان کرد: بنا به اظهارات این  فرد مصدوم در مدت‌زمان بسیار کوتاه پلنگ این جوان را از ناحیه سر، و دست دچار آسیب و صدمه  می کند و از محل متواری می‌شود که پس از درگیری پلنگ با چوپان با سرو صدای دامدار مجاور ،  پلنگ از محل متواری می شود .

قابل ذکر است که تیمی از کارشناسان محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان و شهرستان ، در حال بررسی نوع گونه حیات وحش  و صحت و  سقم این ادعا هستند.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *