معاون علوم پزشکی گیلان:شمال ما: معاون علوم پزشکی گیلان، همه ویروس های جهش یافته را همانند کرونای ووهان دانست که تنفسی است و گفت: مهمترین راه پیشگیری از همه جهش های کروناویروس استفاده از ماسک است.

 

دکتر آبتین حیدرزاده در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه در حال حاضر مردم با ویروس های جهش یافته کرونا مواجه هستند، اظهار کرد: بیش از دو ماه است که ویروس کرونای بریتانیایی در استان گیلان گردش دارد و افزایش آمار مبتلایان عمدتا ناشی از همین ویروس بوده است.

وی با بیان اینکه کرونای بریتانیایی عامل ایجاد پیک اخیر بوده است، افزود: متاسفانه ویروس های جدید نیز از جمله هندی، هندی – کالیفرنیایی و آفریقایی نیز در کشور به ویژه مناطق جنوبی و غربی کشور مشاهده شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، همه ویروس های جهش یافته را همانند کرونای ووهان دانست و خاطرنشان کرد: همه این ویروس ها قابلیت انتقال از راه ذرات تنفسی که هنگام عطسه، سرفه و صحبت کردن از دهان و بینی بیمار خارج می شود را دارند.

حیدرزاده، مهمترین راه پیشگیری از همه جهش های کروناویروس را استفاده از ماسک دانست و گفت: رعایت فاصله گذاری اجتماعی و عدم حضور در تجمعات به ویژه در اماکن سرپوشیده بسیار مهم است.

وی از مردم خواست در رستوران ها و میهمانی ها حضور پیدا نکنند و یادآور شد: در چنین فضاهایی برای خوردن غذا و نوشیدن مایعات باید ماسک را برداشت و لذا احتمال انتقال ویروس بالا می رود.

معاون علوم پزشکی گیلان، از بستری شدن ۱۲۰ بیمار جدید کرونایی خبر داد و عنوان کرد: در حال حاضر ۵۴۰ بیمار کرونایی در سطح بیمارستان های استان بستری هستند و حال ۱۱۷ نفر وخیم است.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *