شمال ما: قدرت انتقال ویروس هندی چندین برابر ویروس انگلیسی است و قابل توجه این که ویروس انگلیسی هم چندین برابر ویروس اولیه (چینی) قدرت سرایت دارد. کافی است چند ثانیه در مجاورت تنفس کسی قرار بگیرید که آلوده به ویروس هندی یا انگلیسی است!

 

عصر ایران نوشت: «با توجه به این که ویروس هندی به طور جدی کشور ما را نیز تهدید می‌کند و قدرت سرایت فوق‌العاده عجیب و بی‌سابقه‌ای دارد، توصیه‌های زیر را جدی بگیرید:

۱- واقعا تا جایی که می‌توانید در خانه بمانید. دورهمی‌ها را حتما لغو کنید. قدرت انتقال ویروس هندی چندین برابر ویروس انگلیسی است و قابل توجه این که ویروس انگلیسی هم چندین برابر ویروس اولیه (چینی) قدرت سرایت دارد. کافی است چند ثانیه در مجاورت تنفس کسی قرار بگیرید که آلوده به ویروس هندی یا انگلیسی است!

۲- از دو ماسک استفاده کنید.

۳- حتماً با افراد دیگر، فاصله یک و نیم تا دو متری را رعایت کنید.

۴- در آسانسور حرف نزنید.

۵- در محیط‌های سربسته حتما پنجره‌ها را باز بگذارید و تهویه مناسب داشته باشید.

۶- بعد از برگشتن به خانه، حتما آب نمک (رقیق) غرغره کنید و آن را به حفره‌های بینی هم بکشید.

۷- قدرت سیستم ایمنی خود را با خوردن میوه، سبزی، دمنوش‌های مناسب گیاهی، داروهای تقویت‌کننده بالا ببرید تا در صورت ورود ویروس، بدن‌تان بتواند مقاومت کند و پیروز شود. خط دفاعی را خوب ببندید.

۸- با بروز اولین علائم، به پزشک مراجعه و درمان خود را شروع کنید. در این باره سستی نکنید. خیلی‌ها فقط به این خاطره فوت کرده‌اند که دیر نزد پزشک رفته‌اند. تا بهبودی کامل، از قرنطینه خارج نشوید.

۹- با مشورت پزشک‌تان از برخی روش‌ها و داروهای مجرب و تاییده‌شده طب سنتی (مثل بخور) هم می‌توانید استفاده کنید.»


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.