شمال ما: نشانه های دیابت نوع ۱ به طور معمول مشابه علایم دیابت نوع ۲ هستند، اما آن ها به طور ناگهانی‌تر پدیدار می شوند. به عنوان مثال، یک کودک ممکن است علایم شبه آنفلوآنزا داشته باشد که تنها طی چند روز والدین وی را مجبور می سازد به اورژانس مراجعه کنند و در آن‌جا ابتلا به دیابت نوع ۱ تشخیص داده می شود.

 

به گزارش روزنامه خراسان، در مقابل، نشانه های دیابت نوع ۲ می توانند پیش از آن که چنان وخیم شوند که توجه بیمار را به خود جلب کنند، چند سال طول بکشند. از جمله می توان به علایم زیر اشاره کرد:

۱) نشانه ای مشابه آنفلوآنزا

نشانه های شبیه آنفلوآنزا را تجربه می کنید. خستگی در نتیجه کمبود گلوکز، منبع انرژی شماره یک بدن، رخ می دهد.

۲) دفع زیاد ادرار

نیاز به دفع ادرار را بیش از پیش احساس می کنید. این شرایط به دلیل سخت‌تر کار کردن کلیه ها برای پردازش قند اضافی در ادرار شکل می گیرد.

۳) تشنگی زیاد

بیش از حد معمول احساس تشنگی می کنید. همان گونه که نیاز به دفع ادرار افزایش می یابد، شما هر چه بیشتر احساس کم آبی می کنید و از این رو، نیاز به نوشیدن مایعات بیشتر را احساس می کنید.

۴) عفونت مداوم

هر چه بیشتر با عفونت های دستگاه ادراری، مخمری یا واژنی مواجه می شوید. پزشک گاهی اوقات بر اساس افزایش تکرر این عفونت ها به بیماری دیابت مشکوک می شود.

تغییرات در سیستم ایمنی بدن افراد مبتلا به دیابت را در معرض خطر بیشتر برای ابتلا به این عفونت ها قرار می دهد.

۵) کاهش وزن

کاهش وزن ناخواسته را تجربه می کنید. در شرایطی که افراد بسیاری در جهان دوستدار کاهش وزن هستند، اما روند کاهش وزن زمانی که به دیابت کنترل نشده مبتلا هستید، روندی سالم محسوب نمی شود.

۶) تاری دید

گاه به گاه تاری دید را تجربه می کنید. دیابت کنترل نشده می تواند به شرایطی به نام رتینوپاتی دیابتی منجر شود که بر بینایی انسان تاثیرگذار است. چشم پزشک ها گاهی اوقات به واسطه نشانه های بینایی که بیمار تجربه می کند در تشخیص دیابت نقش ایفا می کنند.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *