شمال ما: اگر قصد بچه دار شدن دارید و می خواهید اتاق او را با ایده های نو و جدید تزئین کنید، می توانید از این مطلب کمک بگیرید. البته پیش از هر چیز باید به این نکته توجه کنید که اتاق کودک فقط برای نوزاد و یک سال اول نیست. باید از صفر تا 5 سالگی کودک را لحاظ و اتاق او را بر این اساس تزئین کنید.

اگر هر روز شکمتان بزرگ تر و جنین به تولد خود نزدیک تر می شود و شما هنوز هیچ ایده ای برای خرید وسایل و رنگ و طرح اتاق او ندارید، اصلا نگران نباشید. نفس عمیق بکشید، یک لیوان آب بخورید و پای خود را روی پایتان بیندازید و آیتم های این مطلب را اجرا کنید. ما ایده های جالبی را کنار هم جمع کرده ایم که بسیار کمک کننده هستند.

1. کاغذدیواری های زیبا

اتاق کودک باید بیشتر از اتاق های دیگر خیال انگیز و جالب باشد. به همین منظور، به دنبال کاغذدیواری های زیبایی باشید که مناسب اتاق کودک هستند و آنها را روی همه دیوارها یا فقط یکی از دیوارها نصب کنید. برای خودنمایی بیشتر کاغذدیواری از وسایل تزئینی همرنگ آن نیز بهره بگیرید.

 


2. استفاده از طرح های هندسی

دیوارهای سفید و حتی کف زمین اتاق را می توانید به آثار هنری زیبا تبدیل کنید. فقط کافی است از تابلوهایی با رنگ های جان‌دار و طرح های هندسی برای دیوار و قالیچه هایی با طرح های هندسی برای زمین استفاده کنید. این طرح و رنگ ها، نگاه نوزاد را به خود جلب می کنند.

 


3. لوستر یا لامپ منحصربه فرد پیدا کنید

لوسترهای زیبا و منحصربه فرد، هویت منحصربه فردی هم به اتاق کودک می بخشند. سعی کنید لوستری انتخاب کنید که مناسب کودک اما بسیار زیبا و خاص باشد تا طراوت و زندگی خاصی به اتاق بدهد.

 


4. عروسک های بسیار بزرگ بخرید

برای اتاق کودک خود عروسک های بسیار بزرگ تهیه کنید. کودکان به این عروسک ها واکنش های جالبی نشان می دهند به طوری که هنگام زبان باز کردن، نام این عروسک نیز جزو نخستین واژه هایی است که بیان خواهد کرد.

 


5. از چند رنگ برای دکور اتاق استفاده کنید

سعی کنید در تزئین اتاق کودک از چند رنگ به طور مکرر استفاده کنید. یعنی اگر کرم و نارنجی انتخاب کرده اید، آن را برای همه بخش های اتاق، حتی پرده ها، قالیچه  و تابلوهای نقاشی در نظر بگیرید.

 


6. روی یک دیوار تاکید بسیار داشته باشید

تاکید بسیار داشتن روی یکی از دیوارهای اتاق می تواند باعث جذابیت بیشتر فضا شود. می توانید یکی از دیوارها را به رنگ دلخواه نقاشی کنید یا از تابلو و کاغذدیواری های متنوع برای تزئین آن استفاده کنید. به هر صورت خوب است به یکی از دیوارهای اتاق کودک هویت تازه ای ببخشید.


7. همه چیز را در پرده خلاصه کنید

می توانید همه وسایل کودک را ساده انتخاب کنید. اما برای اضافه کردن کمی طرح به اتاق، پرده را طرح‌دار انتخاب کنید. پرده های متنوعی برای اتاق کودک در بازار وجود دارند، می توانید به سلیقه خود، رنگ و طرح دلخواه را انتخاب کنید.

 


8. تاثیر خطوط افقی

خطوط رنگی و افقی جذابیت و زیبایی خاصی به اتاق کودک می بخشند. از این خطوط حتی می توان برای اتاق های کوچک نیز بهره گرفت. از این خط های رنگی می توان روی دیوار یا در وسایل و مبلمان اتاق بهره گرفت. کاغذدیواری، مبل، قالیچه و … با رنگ های شاد و خط های افقی را برای اتاق کودک فراموش نکنید.

 


9. سقف اتاق را هم تزئین کنید

نوزادان بیشتر وقت خود را دراز کشیده اند و نگاهشان به بالا و سقف اتاق است. به همین دلیل، می توانید با لوسترهای کاغذی، سایه بان یا آویزهای زیبا سقف بالای تخت او را تزئین کنید.

 


10. تابلوهایی که حاوی نوشته هستند، انتخاب کنید

فقط از تابلوهای نقاشی و طرح های هندسی و کارتونی برای اتاق کودک استفاده نکنید. بهتر است تابلوهایی که حروف الفبا در خود دارند نیز انتخاب کنید تا در طول تعویض پوشک بتوانید از آن استفاده کنید و الفبا را آموزش دهید.

 


11. از لباس ها به عنوان دکوری استفاده کنید

آویز لباس یا چوب رختی به دیوار نصب و لباس های کودک را از دیوار آویزان کنید. این کار علاوه بر ایجاد یک طرح خاص، دسترسی به لباس ها را نیز آسان می کند.

 


12. استفاده از طرحی واحد برای همه بخش های اتاق

یک طرح زیبا انتخاب و آن را در همه قسمت های اتاق، از تخت و پرده گرفته تا روی تابلوهای دیواری و صندلی از آن استفاده کنید.

 

منبع: برترین ها


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *