شمال ما: در این زمانه که درآمدها با مخارج جور در نمی آیند باید شغل دومی هم داشت. یا در خانه اضافه کاری کرد. در گوشه و کنار هر خانه ای هم یک فضای خالی پیدا می شود که یک میز و کمد یا کشو بتوان گذاشت و آن را به محل کار خود تبدیل کرد.

میز کار

برای انجام کار در خانه لازم نیست حتما اتاق کار داشته باشید. می توانید با قرار دادن یک میز کار در گوشه ای از اتاق نشیمن، فضایی برای انجام کارهای اداری خود ایجاد کنید. ترجیحا میزی انتخاب کنید که بزرگ باشد و زیر آن کشو و کمد وجود داشته باشد تا بتوانید وسایل، کاغذها، پرونده ها یا دیگر وسایل کار را داخل آنها به طور مرتب جمع کنید. می توانید روی دیوار رو به رو یک تاقچه و یک پانل نیز نصب کنید.


میز ساده

اگر به طور دایم در خانه کار نمی کنید و کم پیش می آید در خانه کار کنید، بهتر است میز ساده ای برای نوشتن انتخاب کنید. این میز ساده باید شیک باشد و وسایل لازم برای کار اداری را نیز روی خود داشته باشد.


میز تحریر گنجه‌دار

میز تحریرهای گنجه‌دار می توانند هر اتاقی را به محل کاری زیبا تبدیل کنند. به طور مثال، این میز تحریر همرنگ تخت خواب و پرده ها رنگ آمیزی شده و در اتاق خواب جای گرفته است. این میز در بالا و پایین فضای زیادی برای قرار دادن کتاب، پرونده یا دیگر وسایل و منابع مورد نیاز برای کار دارد.


ایستگاه شارژ

به لطف تبلت، لپ‌تاپ و اینترنت وایرلس، هر گوشه خانه می تواند فضای کار باشد. می توانید همه وسایل کار خود را داخل یک کمد جمع کنید که پریز برقی هم در کنار آن هست و ایستگاهی برای شارژ تبلت یا لپ‌تاپ ایجاد کنید تا مشکل شارژدهی نداشته باشید. در این محل می توانید، خودکار، مداد، کاغذ یا پرونده های کاری خود را نیز قرار دهید.


هماهنگی رنگ

از یکی از دیوارهای خانه برای ایجاد فضای کار استفاده کنید. روی دیوارها طبقه های شناور نصب کنید و روی آنها، کتاب، مجله و باکس قرار دهید. سبدهای دیواری نیز ایده بسیاری خوبی برای قرار دادن نامه ها و کاغذهای کاری است.


فضای بالای پله ها

از فضای خالی بالای پله ها می توانید به عنوان اتاق کار استفاده کنید. این فضا را با کابینت، میز و صندلی راحتی پر کنید تا فضایی اداری به خود بگیرد. از این فضا می توان به عنوان دفتر کار یا انجام تکالیف مدرسه و دانشگاه بهره گرفت.


میز کار درست و حسابی

یک گوشه از اتاق های بزرگ خانه همچون اتاق نشیمن را به محل کار خود تبدیل کنید. یک میز بزرگ، کتابخانه بزرگ با قفسه و کمدهای متعدد برای انبار وسایل و چند تاقچه بالای میز می توانند یک فضای کار درست و حسابی ایجاد کنند. البته فضایی که برای این منظور در نظر می گیرید باید نور کافی و پریز برق و تلفن نیز داشته باشد.


مناظر الهام بخش

گوشه ای از خانه که برای قرار دادن میز کار خود برگزیده اید را با وسایل زیبا و الهام بخش تزئین کنید. به طور مثال، وسایل تزئینی، آباژور زیبا یا مجسمه های شیک روی میز قرار دهید. یا گلدانی در کنار میز بگذارید و تابلویی زیبا رو به روی خود نصب کنید.


چندمنظوره

رو به روی میز کار خود یک تقویم بزرگ دیواری و یک تابلو اعلانات نصب کنید. از تقویم برای پیگیری فعالیت های همه و از تابلو برای مطلع بودن از کارهای در دست انجام استفاده کنید.


میز کار شیک

دراورهای قدیمی یا میزهای آرایش قدیمی برای جا دادن وسایل کشوهای زیادی دارند و می توان از قسمت روی آن نیز به عنوان میز کار استفاده کرد. البته احتمالا به دلیل کهنه بودن و رنگ و روی جالبی ندارند و بهتر است یک دست رنگ زیبا به آن بزنید و در یک گوشه خالی خانه، فضای کار شیکی برای خود ایجاد کنید.


فضای کار هوشمنانه

در فضاهای کوچک باید از دیوارها هم برای جمع آوری وسایل استفاده کرد. برای این منظور، باکس و تاقچه هایی را روی دیوار نصب کنید و کتاب و مجله های موردنظر را داخل آنها قرار دهید. زیر باکس ها هم نگهدارنده مجله نصب کنید. برای میز می توانید از یک چوب مسطح بلند استفاده کنید و آن را به دیوار نصب و زیر آن قفسه یا کمد قرار دهید.


دفتر کار در آشپزخانه

برخی از آشپزخانه ها فضای کوچکی میان کابینت ها دارند که برای انجام کارهای آشپزی یا قرار دادن خریدهای فروشگاه کاربرد دارد. شما می توانید از این فضا به نفع خود استفاده کنید و آن را به میز کار تبدیل کنید. با قرار دادن لپ تاپ، جامدادی، منگنه و … این فضا را کاملا اداری کنید.

منبع: برترین ها

کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *