مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان:شمال ما: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان گفت:سالانه حدود ۳۰ جشنواره بومی و محلی در بخش‌های کشاورزی و آیین‌ها و مردم‌شناسی در گیلان برگزار می‌شود.

 

به گزارش ایسنا، رضا علیزاده در حاشیه برگزاری جشنواره بهارنارنج در لنگرود گفت: برگزاری جشنواره هایی نظیر بهارنارنج موجب رونق صنعت گردشگری و رونق اقتصادی مردم منطقه می شود.

وی با بیان اینکه این جشنواره‌ها باعث احیایی سنن و آداب مردم منطقه در قالب جشن های شکرگزاری می‌شود افزود:در تلاش هستیم از بستر چنین جشنواره‌هایی به صورت چند وجهی برای توسعه شهر و استان در زمینه‌های اقتصادی، گردشگری و فرهنگی استفاده کنیم.

علیزاده اظهار کرد: این جشنواره‌ها علاوه بر توسعه و حرکت شهر و استان، موجب تقویت نقاط ضعف و شناخت بهتر برای رفع آن ها نظیر راه های دسترسی، امکانات، اقامت گاه‌ها و … می شود و از کنار این جشنواره‌ها می‌شود بستر های لازم برای سرمایه گذار در استان را نیز فراهم کنیم.

این مسئول با اشاره به برگزاری جشنواره‌های متعدد در سطح استان گیلان عنوان کرد: در یک تقویم زمانی، سالانه حدود ۳۰ جشنواره بومی و محلی در بخش های کشاورزی و آئین ها و مردم شناسی در گیلان برگزار می شود.

وی با اشاره به ویژگی جشنواره توت فرنگی و بهارنارنج گفت: هر کدام ویژگی خاص خود را دارند، مردم انگیزه خوبی برای جشنواره ها دارند،‌ جشنواره بهارنارنج لنگرود نیز عالی و استقبال مردم نیز برای همراهی این جشنواره بی نظیر بود.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *