مسئول واحد آفرينش هاي ادبي حوزه هنري گيلان:شمال ما: مسئول واحد آفرینش های ادبی حوزه هنری گیلان از انتشار دو مجموعه ترانه های گیلکی با عنوان ‘ سبز اوخان ‘ و ‘ چانچو به دوش ‘ اثر عبدالرضا رضایی نیا در استان خبر داد.

وی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: کتاب سبزاوخان شامل سی ترانه گیلکی است که تمامی ترانه های آن پس از پیروزی انقلاب اسلامی سروده شده و خوانندگانی هم چون: ناصر مسعودی، فریدون پور رضا، فرهاد پور رضا، علی رضا شوریده، علی نوری ، کیوان سیادتی ،مهرداد کاظمی، تورج رضا پور، شاهرخ سیر دوست، سید امیر زیباکناری، محمد عذر خواه ، حسین طالبی، هوشنگ حقیقت طلب، علی رودباری ، سید جواد آزاد بخت آنها را اجرا کرده اند و هنرمندانی هم چون منوچهر ویسانلو، احمد علی راغب، علی اکبر پور، غلامرضا امانی، اکبر کنعانی ،شهاب آزادی وطن، رضا فدایی و … آهنگسازی ترانه های این مجموعه را بر عهده داشته اند.
پورشعبان ادامه داد: رضایی نیا از جدی ترین ترانه سرایان گیلان زمین و تلاشگران عرصه موسیقی گیلکی است.
وی ادامه داد: رضایی نیا در چانچو بدوش از طرفی کنش ها و واکنش های زندگی اجتماعی مردم گیلان و از طرفی ،توصیف شاعرانه طبیعت گیلان را مد نظر قرار داده است.
عبدالرضا رضایی نیا متولد ۱۳۴۳ صومعه سرا از شاعران برجسته گیلان و کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی است که نزدیک به چهل کتاب از وی در زمینه شعر فارسی و گیلکی، نثر و ترجمه از سوی ناشران مختلف منتشر شده است.
شایان ذکر است آثار ایشان با موضوعات انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و نوشته ها و سروده های مذهبی در بین مخاطبان ادبیات معاصر جایگاه ویژه ای دارد.
رضایی نیا پیش از این جایزه شاعر برگزیده «ربع قرن شعردفاع مقدس» را نیز از آن خود کرده بود؛ و کتابهای فرشته بفرستید، روز چندم، همیشه فرداست، اناالحق، پسر بیشه های تمشک، عاشقانه با کلمات، عشق باران است، چشم به تماشا تمام، تاملی در نقد و شعر معاصران و …نیز توسط وی چاپ و منتشر شده است.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *