شمال ما: با افزایش تعداد موارد Covid-19، مراقبت بیشتر از بدن و سیستم ایمنی بدن بیش از هر زمان دیگری مهم شده است. اگرچه هیچ تضمین مطمئنی وجود ندارد که یک سیستم ایمنی خوب شما را در برابر ویروس کرونا محافظت کند، اما در صورت ابتلا به ویروس مطمئناً به شما کمک می‌کند بر آن غلبه کنید. در اینجا لیستی از مواد غذایی وجود دارد که باید برای تقویت ایمنی بدن در رژیم غذایی خود بگنجانید.

 

مواد غذایی مانند توت، پیاز، سیر و هویج سرشار از آنتی اکسیدان هستند و گنجاندن آنها در رژیم غذایی می‌تواند به شما در تقویت ایمنی بدن کمک کند. این مواد غذایی با مقدار کافی ویتامین از جمله ویتامین C، ویتامین B و ویتامین E پر شده است. مصرف آنها از طریق رژیم غذایی برای ایمنی بدن مفید است.

مرکبات

مرکبات مانند پرتقال، لیمو و گریپ فروت منبع غنی ویتامین C هستند و مصرف منظم آن‌ها می‌تواند سیستم ایمنی بدن شما را قویتر کند. طبق یافته‌های تحقیق، ویتامین C به تولید گلبول‌های سفید خون کمک می‌کند.

کلم بروکلی

کلم بروکلی یک سبزی مغذی است زیرا همراه با ویتامین A، ویتامین C و ویتامین E دارای فیبر است. همچنین غنی از ترکیبات آنتی اکسیدانی است. ترکیبی از این مواد مغذی آن را به غذایی مناسب برای تقویت ایمنی بدن تبدیل می‌کند.

کره گیاهی

کره گیاهی مملو از ویتامین A، K، E است. این منبع غنی از چربی سالم و یک اسید چرب بوتیرات است. مصرف این کره به حفظ سلامت دستگاه گوارش کمک می‌کند.

غذای تخمیر شده

مصرف مواد غذایی تخمیر شده برای سلامت روده بسیار مفید تلقی می‌شود. قرار دادن ماست، کفیر، ترشی خانگی و سایر مواد غذایی تخمیر شده در رژیم غذایی منظم می‌تواند به سلامت سیستم گوارش کمک کند. مصرف این موارد در مشکلات شایع معده مانند گاز، اسیدیته و یبوست بسیار مفید است.

منبع: شفقنا


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *