روزی به نام پدر؛شمال ما: پدران آسایشگاه سالمندان گیلان در آستانه روز پدر چشم انتظار فرزندانشان هستند.

 

پدران آسایشگاه سالمندان گیلان در آستانه ولادت امیرالمومنین امام علی(ع) و روز پدر چشم انتظار فرزندانشان هستند.

مدیرعامل آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت در قاب دوربین تسنیم با تبریک میلاد باسعادت امیرالمومنین علی(ع) و روز پدر به همشهریان اظهار داشت: این مجموعه نخستین آسایشگاه معلولین در کشور بوده و بیش از ۵۰ سال قدمت دارد.

سیدعلی حسینی با بیان اینکه بیش از ۴۰۰ نفر در این مکان بستری هستند تصریح کرد: افرادی که در این مکان بستری هستند سالمند و یا معلول هستند و بیشترین هزینه‌های این مجموعه نیز توسط مردم تأمین می‌شود که جای تقدیر دارد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از ۱۷۰ نفر از کسانی که در این مجموعه بستری هستند بی‌سرپرست بوده و با احکام قضایی در اینجا بستری هستند و اگر این مجموعه نباشد دچار مشکل خواهند شد.

مدیرعامل آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت با بیان اینکه مددجویانی از سراسر کشور نیز در این مجموعه بستری هستند ابراز داشت: تقریباً ۲۰ نفر از مددجویان از شهرهای مختلف کشور در این مکان مورد مراقبت قرار می‌گیرند.

حسینی با اشاره به ضرورت تداوم کمک‌های مردمی به‌ویژه در شرایط کرونا اظهار داشت: انتظار داریم که مردم عزیز کماکان به این مجموعه خیریه در رشت یاری برسانند تا بتوانیم محیطی بهتر برای ارائه خدمات به مددجویان ایجاد کنیم؛ کسانی‌که واقعاً نیازمند هستند.

وی ضمن قدردانی از مردم خیر که با وجود سختی‌های مختلف اما با کمک‌های خود، مددجویان آسایشگاه‌های معلولین و سالمندان را فراموش نکردند گفت: یک سال از شیوع کرونا در جهان و کشورمان ‌می‌گذرد و مشکلات ناشی از شیوع این بیماری برای مجموعه خیریه‌ای همچون آسایشگاه معلولین بیشتر بوده است.

مدیرعامل آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت افزود: شیوع ویروس کرونا جلوی بسیاری از ملاقات‌های مردمی در این مجموعه را گرفت یا حتی محدود شد و متاسفانه این مسئله باعث شد خدماتی که مستقیماً توسط مردم به مددجویان ارائه می‌شد کاهش یافت.

حسینی با اشاره به اهمیت کمک‌های مردمی و چشم‌انتظاری مددجویان این مجموعه ابراز داشت: شماره حساب‌هایی برای دریافت کمک‌های مردمی اعلام شده است و انتظار داریم مردم همچنان به این مجموعه یاری برسانند و کمک‌های غیرنقدی خود را نیز می‌توانند به انتظامات تحویل دهند.

وی ضمن تاکید به جایگاه والای پدر و مادر افزود: توصیه ما به خانواده‌ها این است که از افراد سالمند و معلولی که در خانواده دارند خودشان مراقبت کنند زیرا به هر میزانی هم که بتوانیم خدمات خوبی در این مجموعه به آنها ارائه دهیم باز جای منزل و خانواده را نمی‌گیرد.

حسینی تصریح کرد: کسانی که واقعاً نمی‌توانند از این افراد نگهداری کنند ما حاضریم از آنها نگهداری کنیم اما سرکشی به پدران و مادران را فراموش نکنند؛ والدین نعمت بزرگی هستند و اگر فرزند آنها را فراموش کند دچار سختی‌هایی در زندگی می‌شود و این فراموشی عذاب وجدان برای فرزندان به‌همراه دارد.

یکی از مددجویان آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت نیز ضمن تبریک روز پدر به همه پدران اظهار داشت: از پرستاران و کادر درمانی که در ایام کرونا بسیار زحمت کشیدند تشکر می‌کنم.

وی با اشاره به نیازهای آسایشگاه به اقلام بهداشتی نظیر ماسک و گان و حتی ویلچر خاطرنشان کرد: پرسنل و حتی بیمارانی که در این مجموعه بستری هستند همواره به این اقلام و ماسک نیاز دارند.

یکی دیگر از مددجویان این آسایشگاه خطاب به فرزندان گفت: از فرزندان توقع داریم زمانی‌که پدر و مادر به سن پیری می‌رسند سعی کنند خودشان از آنها نگهداری کنند.

وی افزود: من هم پرستار بودم و در یکی از بیمارستان‌های اصفهان کار می‌کردم و حدود ۲۴ سال سابقه دارم و همسرم که همکارم بود دچار بیماری سرطان شد و فوت کرد.

این مددجو خاطرنشان کرد: پرسنل و پرستارانی نیز در مجموعه آسایشگاه معلولین هستند که ۲۴ ساعته زحمت می‌کشند؛ ما بیمارانی داریم که توانایی غذا خوردن و یا حتی راه رفتن نداشته و نیاز به کمک دارند.

مردم شریف و نیکوکاران عزیز چنانچه قصد کمک به مددجویان این آسایشگاه را دارند می‌توانند مبالغ نقدی خود را جهت ارائه خدمت به شماره کارت ۵۰۲۹۰۸۷۰۰۰۳۳۰۷۱۵ متعلق به آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت واریز کنند.

منبع: تسنیم


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *