یک بام و دو هوای انتقال خون گیلان؛خدا می‌داند چند نفر همچون همکار ما برای اهدای خون مراجعه کرده‌ و پذیرش نشده‌ است…

 

 

شمال ما: یکی از همکاران خبرنگار پس از دریافت پیامک فراخوان از اداره‌کل انتقال خون گیلان، ساعت ۱۵:۳۰ عصر روز شنبه اول آذر برای اهدای خون به این مرکز مراجعه کرد که در کمال ناباوری پذیرش نشد. متصدی پذیرش به همکار ما گفت: «یخچال‌ها پر از خون است؛ جا نداریم و تا دو سه هفته آینده نیازی به خون نیست».

درحالی که «بابک پاکدل» مدیرکل انتقال خون گیلان، ۲۹ آبان یعنی دو روز قبل از مراجعه همکار ما در مصاحبه با خبرگزاری مهر گفته بود: «نیازمند مشارکت اهداکنندگان خون در همه گروه‌های خونی هستیم زیرا میزان ذخایر خونی باید ۷ روز باشد که در حال حاضر برای ما زیر ۵ روز است».

حال سوال ما این است اگر ذخایر خون استان تا سه هفته آینده پر است و نیاز به اهدای خون نیست چرا جناب مدیرکل و یا روابط عمومی این اداره‌کل اطلاع‌رسانی نمی‌کنند تا شهروندان اینگونه سرکار نباشند و وقت آنان تلف نشود و اگر نیاز به خون هست و متصدی پذیرش دروغ گفته است خدا می‌داند چند نفر همچون همکار ما برای اهدای خون مراجعه کرده‌ و پذیرش نشده‌ است. در حالی که با توجه به شرایط خاص کشور بیماران بسیاری در بیمارستان‌ها نیازمند خون هستند.

چندی پیش نیز چند تن از بانوان برای اهدای خون به این اداره کل مراجعه کرده بودند که به بهانه عدم حضور متصدی خانم خون‌گیر پذیرش نشدند و پس از اعتراض این بانوان، مدیرکل انتقال خون گیلان مجبور به عذرخواهی شد.

 

.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *