معاون سیاسی و امنیتی استانداری گیلان:شمال ما: معاون سیاسی و امنیتی استانداری گیلان، شهرستان های رشت و رودبار را قرمز دانست و عنوان کرد: پنج شهرستان نارنجی و مابقی زرد هستند لذا محدودیت ها متناسب با وضعیت سه گانه شهرستان ها خواهد بود.

 

محمود قاسم نژاد در گفت وگو با خبر شبکه باران، با اشاره به اجرای طرح محدودیت هوشمند در سراسر کشور از اول آذرماه، اظهار کرد: اجرای این طرح دو هفته است و لذا تسهیل و تشدید آن بستگی به رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی از سوی مردم دارد.

وی با بیان اینکه اگر مردم به رعایت دستورالعمل های بهداشتی پایبند باشند وضعیت قرمز به نارنجی و سپس زرد تبدیل می شود، تصریح کرد: همکاری مردم با ستاد مقابله با کرونا رابطه مستقیم با گشایش مراکز تجاری و اماکن فرهنگی و اجتماعی دارد تا بتوانند معیشت خودشان را تامین کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان، طرح جامع محدودیت هوشمند را تنها محدودسازی ندانست و یادآور شد: اقدامات زیادی در راستای محدودسازی مشاغل، محدودیت ترددها و کاهش کارکنان انجام خواهد شد.

قاسم نژاد، با بیان اینکه براساس تجربه مقابله با کرونا در ابتدای سال استفاده از نیروهای بسیج و سایر سازمان ها را در دستور کار داریم، گفت: قرارگاه مقابله با کرونا به ریاست استاندار و معاونت دانشگاه علوم پزشکی و فرماندهی سپاه قدس استان تشکیل شده است.

وی شهرستان های رشت و رودبار را قرمز دانست و عنوان کرد: پنج شهرستان نارنجی و مابقی زرد هستند لذا محدودیت ها متناسب با وضعیت سه گانه شهرستان ها خواهد بود. البته در وضعیت زرد مشاغل گروه سه و چهار محدودیت دارند.

جانشین ستاد مقابله با کرونا در گیلان، با اشاره به اجرای محدودیت های رفت و آمد در شهرهای قرمز و نارنجی بعد از ساعت ۲۱، خاطرنشان کرد: هیچ خودرویی نمی تواند از شهر قرمز خارج شود و این ممنوعیت از ساعت ۲۱ شب الی چهار صبح برقرار است؛ البته کادر درمان و خودروهای نظامی و انتظامی و سپاه محدودیت ندارند.

معاون استاندار گیلان، با بیان اینکه امکان تردد شهروندان با شرایط خاص از جمله بیماری در شهرهای قرمز به پایتخت کشور با مجور فرمانداری امکان پذیر است، عنوان کرد: برای متخلفین جرایمی هم در نظر گرفته شده است. یعنی تردد خودروهای غیر بومی در شهرهای نارنجی ۵۰۰ هزار تومان جریمه دارد و این جریمه در ۲۴ ساعت دیگر تکرار می شود. همچنین تردد غیر بومی ها در شهرهای قرمز با جریمه یک میلیون تومانی مواجه است.

وی همچنین از جریمه ۲۰۰ هزار تومانی قابل تکرار در شهرهای قرمز برای تردد خودروهای بومی بعد از ساعت ۲۱ شب خبر داد و یادآور شد: گروه های ضروری مانند آب، برق، گاز، نیروگاه، نظامی و انتظامی حتما باید در محل کار حضور داشته باشند لذا فهرست کارکنان شامل پاک خودرو، نام و نام خانوادگی و کد ملی از طریق فرمانداری ها در اختیار پلیس راهور قرار می گیرد.

قاسم نژاد، با بیان اینکه حضور کارکنان ارائه دهنده خدمات ضروری در شهرستان های زرد صد درصد و سایر ادارات با دوسوم کارکنان است، عنوان کرد: دستگاه های خدمات رسان در وضعیت نارنجی می توانند کارکنان را تا یک سوم تقلیل دهند و این موضوع برای سایر ادارات تا ۵۰ درصد کارکنان است.

وی از کاهش ۵۰ درصدی کارکنان دستگاه های ارائه دهنده خدمات در وضعیت قرمز خبر داد و یادآور شد: سایر ادارات می توانند با یک سوم کارکنان فعالیت کنند، اما کلیه مراکز آموزشی شامل مدارس، آموزشگاه ها و دانشگاه ها و مراکز فرهنگی، اجتماعات، همایش ها و مصلاها در وضعیت سه گانه طی دو هفته تعطیل خواهند بود.

جانشین ستاد مقابله با کرونا در گیلان، با بیان اینکه مشاغل ضروری همواره باید ارائه خدمت کنند، گفت: مشاغل گروه دو در شهرهای زرد امکان فعالیت دارند، اما در شهرهای قرمز و نارنجی فقط مشاغل ضروری فعالیت خواهند کرد.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *