شمال ما: فضانورد آمریکایی ناسا با انتشار عکسی در توئیتر خود برای بازگشت به زمین اعلام آمادگی کرد.

 

کریس کسیدی (Chris Cassidy) مهندس پرواز مأموریت اکسپدیشن ۳۶ و فضانورد ناسا، با انتشار تصویری در صفحه توئیتر خود از آمادگی برای بازگشت به زمین خبر داد.

کسدی در توئیتر نوشت: “با زدن ماسک در ایستگاه فضایی (بین المللی) در حال تمرین برای واقعیتی جدید هستم؛ زمانی که قرار است روز چهارشنبه به خانه برسم.”

این در حالی است که رسانه‌های خبری روز گذشته اعلام کردند «کریس کسیدی» فضانورد ناسا پس از ۱۹۶ روز، اکنون در حال بازگشت به خانه است. به نوشته این منابع، این فضانورد آمریکایی پس از «۳ هزار و ۱۳۶ بار» گشتن به دور زمین بار دیگر به خانه باز می‌گردد.

کسیدی که فرمانده مأموریت اکسپدیشن ۶۳ است، به همراه دو کیهان نورد روس «آناتولی ایوانیشین» (Anatoly Ivanishin) و «آیوان واگنر» (Ivan Vagner) از تاریخ نهم آوریل (۲۱ فروردین ۹۹) برای انجام یک مأموریت شش ماهه در ایستگاه فضایی بین المللی به سر می‌بردند.

قرار است این فضانوردان روز چهارشنبه ۲۱ اکتبر (فردا) در ساعت ۱۶:۱۰ دقیقه به وقت شرق آمریکا (۲۳:۴۰ دقیقه به وقت تهران) سوار بر فضاپیمای سایوز MS-۱۶ به زمین سفر کنند.

ضانورد ناسا

کسیدی پیش از این سفر، فرماندهی ایستگاه فضایی بین المللی را به فرمانده جدید این ایستگاه یعنی «سرگئی ریجیکوف» (Sergey Ryzhikov) تحویل خواهد داد.

پس از بازگشت این فضانوردان به زمین، آن‌ها قرار است با کمک چتر در شهر «ژزقازغان» در قزاقستان فرود آیند.

پیشتر رسانه‌های خبری اعلام کرده بودند که ناسا چهارشنبه هفته جاری قرار است بازگشت فضانوردان ماموریت اکسپدیشن ۶۳ از ایستگاه فضایی بین‌المللی را به زمین به طور زنده پوشش دهد.

فضانورد

منبع: باشگاه خبرنگاران

کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *