مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان:شمال ما: مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان با اشاره به اینکه این نهاد در برگزاری دوره های آموزشی پیشگام است، گفت: حمایت مجلس از تخصیص اعتبارات به کتابخانه های عمومی ضروری است.

 

پریسا کرمی پیش از ظهر دوشنبه در دیدار با نماینده رشت در مجلس در این اداره کل جذب علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی را مهم‌ترین اولویت نهاد کتابخانه های عنوان و اظهار کرد: امروز نهاد کتابخانه های عمومی در حوزه فعالیت‌های آموزشی پیشگام است.

وی برگزاری دوره‌های آموزشی فرزند پروری، سواد مالی، سواد اجتماعی، برخورد با کودکان کار و خیابانی، سواد رسانه‌ای بخشی از برنامه‌های آموزشی نهاد در سطح کتابخانه های عمومی است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان با تأکید بر ضرورت تخصیص اعتبارات لازم برای برگزاری برنامه‌های آموزشی، گفت: انتظار می‌رود مجلس یازدهم در این زمینه اقدامات لازم را در دستور کار قرار دهد.

وی اضافه کرد: هم افزایی در این زمینه قطعاً به توسعه فرهنگی و رشد شاخص‌ها در استان گیلان کمک خواهد کرد.

کرمی با اشاره به راه اندازی دو کتابخانه عمومی سیار در انزلی و رشت، تصریح کرد: راه اندازی این دو کتابخانه در راستای تأمین نیازهای مطالعاتی مردم مناطق فاقد کتابخانه بوده است.

وی در ادامه به تکمیل پروژه کتابخانه مرکزی رشت نیز اشاره و با بیان اینکه این پروژه در حال حاضر از پیشرفت ۷۸ درصدی برخوردار است، گفت: امیدواریم با پیگیری‌های صورت گرفته این پروژه تا پایان سال به بهره برداری برسد.

کرمی به سرانه پایین فضای مطالعاتی گیلان در مقایسه با سایر استان‌ها اشاره کرد و ادامه داد: امیدواریم با تکمیل پروژه‌های در دست احداث و ایجاد کتابخانه های عمومی در شهرها و منطق فاقد کتابخانه، شاهد بهره مندی همه مردم از نعمت این مراکز مهم فرهنگی باشیم.

منبع: مهر


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *