یک بام و دوهوای بخشداری رحمت آباد رودبار در تخلفات ساختمانی؛شمال ما: روستاها به‌عنوان مناطق خوش آب‌وهوا گاهی مورد سوءاستفاده افراد سودجو قرار می‌گیرند. اما گاهی  به دلیل وجود متولی‌های مختلف از جمله دهیاری‌ها، فرمانداری‌ها و در مواردی عدم هماهنگی این بخش‌ها با یکدیگر، بیشترین تخلفات که با نام زمین‌خواری از‌ آنها یاد می‌کنیم، رخ می‌دهد.

 

در چند روز گذشته جهانگرد بخشدار رحمت اباد طی گفتگویی از برخورد قاطع با متخلفین ساختمانی و زمین خواران خبر داد و یادآور شد هیچ گونه اغماضی با سوداگران عرصه کشاورزی و منابع طبیعی نخواهند داشت.

اما این خبر یک روی سکه است که بخشداری برخورد قاطع با متخلفین دارد که بیشتر برخوردها هم با کشاورزان صورت می گیرد، اما روی دیگر سکه مماشات بخشداری با سرمایه داران غیر بومی در امر ساخت و ساز می باشد.به نظر می رسد بخشداری در مقابل روستاییان و کشاورزان که هیچ پناهی ندارند، قانون را به شدیدترین ممکن اجرا می کند اما در مقابل سرمایه داران که با نیت زمین خواری به بهانه های مختلف به ساخت و ساز می پردازند و حتی به صورت غیرقانونی زمین های روستا را تصرف می کنند، سکوت پیشه کرده و حتی در برخی موارد با انها همکاری می کند و به نوعی بخشداری نمک گیر افراد سرمایه دار می شود.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *