رئیس دادگستری فومن تأکید کرد:شمال ما: رئیس دادگستری فومن با انتقاد از وضعیت تغییر کاربری ها در این شهرستان، گفت: متولیان امر باید با تغییر کاربری اراضی کشاورزی در فومن جدی برخورد کنند.

 

جمشید مهر پیما ظهر یکشنبه در جلسه تودیع و معارفه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فومن در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان با اشاره به اقدامات رئیس جدید قوه قضائیه، گفت: دستگاه قضا مبارزه با فساد را از درون خود آغاز کرده است.

وی با تأکید بر جدیت دستگاه قضا در مبارزه با فساد در جامعه، افزود: افرادی که به کشور خیانت کرده‌اند باید محاکمه شوند.

رئیس دادگستری فومن مدیریت پیشگیری از وقوع جرم را مسأله‌ای بسیار حیاتی دانست و تأکید کرد: همه مسئولان شهرستان فومن به وظایف خود بدرستی عمل کنند.

مهر پیما با اشاره به اینکه اختلاس در برخی ادارات دولتی مشهود است، افزود: نظارت‌های باید در مجموعه تحت مدیریت رؤسا با دقت و جدیت بیشتری انجام شود.

وی با انتقاد از وضعیت تغییر کاربری در شهرستان فومن، تصرحی کرد: برخی در دل زمین‌های کشاورزی مشغول ساخت ساز هستند متأسفانه شاهد هستیم که متولیان امر پیگیری لازم را انجام نمی‌دهند.

وی در ادامه افزود: کمیته صیانت از اموال قوه قضائیه کاملاً این موضوع را رصد می‌کند اما نهادهای اجرایی در این مورد باید نظارت بیشتری داشته باشند.

مهرپیما با بیان اینکه در سال جهش تولید باید تعامل در محوریت قرار گیرد، اظهار کرد: عدم توجه به اشتغال جوانان نتایج غیر قابل جبرانی خواهد داشت.

رئیس دادگستری فومن با اشاره به برخی مسائل اجتماعی که نیازمند توجه بیشتری است، گفت: متأسفانه اعتیاد در برخی از مدارس فومن مشهود است.

مهر پیما با تاکید بر این مسئله که نباید تنها مقصر گرانی و تورم را دولت دانست، تصریح کرد: در شرایط تحریم دولت باید دقت بیشتری داشته باشد اما رعایت فردی و فرهنگ مصرفی درست و عدم احتکار و گران فروشی نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

رئیس دادگستری فومن با اشاره به دستور معاونت رئیس جمهور در سال ۹۴ مبنی بر اینکه دعوای کیفری و حقوقی ادارات ابتدا در استانداری‌ها مورد بررسی قرار گیرد، گفت: در این راستا قوه قضائیه مراحل بعدی این اختلافات را رسیدگی خواهد کرد.

وی در ادامه افزود: برخی مصوبات شورای اسلامی خلاف قانون است از شورای بخش شهرستان فومن درخواست داریم نظارت بیشتری صورت گیرد.

منبع: مهر


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *