شکوه همدلی در کانون‌های مساجد؛شمال ما: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد گیلان در لبیک به ‌فرمایش رهبر معظم انقلاب، کمک‌های مومنانه خود را آغاز کردند تا در این روزهای سخت یاریگر عده‌ای از مردم که از لحاظ اقتصادی در تنگنا هستند، باشند.

 

با شیوع کرونا و تعطیلی کسب و کارها به‌منظور قطع زنجیره انتقال، بسیاری از مردم در تهیه معیشت خود دچار مشکلاتی شدند و روزهای سختی را سپری کردند.

رهبر معظم انقلاب در سخنرانی تلویزیونی‌شان به‌مناسبت نیمه‌شعبان با اشاره به مشکلاتی که به‌خاطر کرونا برای برخی از مردم پیش آمده است، فرمودند:«ماه رمضان، ماه انفاق و ایثار و کمک به مستمندان است؛ چه خوب است که یک رزمایش گسترده‌ای در کشور به وجود بیاید برای مواسات و همدلی و کمک مؤمنانه به نیازمندان و فقرا که این اگر اتّفاق بیفتد، خاطره‌ خوشی را از امسال، در ذهن‌ها خواهد گذاشت.»

پس از فرمان رهبری در برپایی رزمایش کمک مومنانه برای دستگیری از مستمندان و افراد آسیب دیده از بیماری کرونا، بچه‌های مسجد که با وجود تعطیلی مساجد از ابتدای شیوع کرونا جهادگرانه وارد عرصه خدمات‌رسانی و تهیه اقلام بهداشتی موردنیاز مردم به‌منظور پیشگیری از این ویروس شده بودند، همتشان را جزم کرده و دست به کار شدند تا در ماه رمضان به یاری مستمندان بشتابند.

 

کانون‌های فرهنگی هنری مساجد گیلان در لبیک به ‌فرمایش رهبر معظم انقلاب، همدل‌تر و مصمم‌تر پای کار آمدند و کمک‌های مومنانه خود را آغاز کردند تا در این روزهای سخت یاریگر عده‌ای از مردم که از لحاظ اقتصادی در تنگنا هستند، باشند.

 

جهاد خدمت بچه‌های مسجد با فرمایشات رهبری پرشورتر شد و با اجرای طرحی ملی راهکار (رزمایش ایمان، همدلی، کار و ایثار رمضان) تمام استان شاهد جلوه‌هایی از کمک‌های مومنانه مسجدی‌هاست.

کانون فرهنگی هنری ولیعصر(عج) روستای لیالمان لاهیجان با اهدای بسته‌های غذایی در بسته‌بندی شکیل و ابتکاری به کمک نیازمندان شتافت. یکصد بسته معیشتی به ارزش ۲۵ میلیون تومان توسط یکی از خیرین و تعداد ۴۰ عدد بن خرید کالا به ارزش ۲۵۰ هزار تومان بین خانواده‌های بی‌بضاعت این محل و محله‌های اطراف توزیع شد.

 

کانون کوثر مسجد امام حسین(ع) طالب آباد انزلی در لیالی قدر ۵۰ بسته معیشتی تهیه و بین نیازمندان منطقه تیراندازی توزیع کرد.

 

در رودسر نیز اعضای کانون شهدای گمنام مسجد امام حسن مجتبی(ع) با تهیه و توزیع حدود ۲۰۰ بسته معیشتی همزمان با شب‌های قدر به کمک نیازمندان شتافتند.

 

کانون حجت ابن الحسن(عج) مرکیه صومعه سرا شب گذشته ۶ بسته معیشتی حمایتی به ارزش ۵۴۰ هزار تومان را در بین نیازمندان شناسایی شده، توزیع کرد.

 

در مسجد حضرت فاطمه الزهرا(س) لنگرود، اعضای کانون شهدای گمنام با همکاری کمیته مشترک خادم الرضا(ع)، ۱۱ بسته حمایتی هر کدام به ارزش ۲۵۰ هزار تومان را تهیه کرد. این دومین مرحله رزمایش مومنانه کانون شهدای گمنام بود.

 

در کانون منتظران ظهور انزلی نیز ۷۰ بسته معیشتی تهیه و بین نیازمندان کپورچال توزیع شد.

دومین مرحله‌ از کمک های مومنانه کانون ولایت رودسر در قالب ۲۵ بسته، هر بسته به ارزش ۲۵۰ هزار تومان انجام شد.

 

توزیع ۱۲ بسته افطاری ساده از اقدامات کانون فرهنگی وهنری امام سجاد(ع) مسجد امام حسین(ع) بازار کلورز رستم آباد است.

 

در آستارا نیز کانون فرهنگی هنری امام مهدی(عج) به اهدای بسته غذایی به نیازمندان آبرومند شهرستان پرداخت. ۲۵بسته غذایی به ارزش هر بسته ۱۵۰هزار تومان شامل برنج، مرغ، رب گوجه، ماکارونی، سویا، نمک، قند، روغن تهیه و بین نیازمندان توزیع شد.

در مسجد آبروان آستارا نیز ۵۰ پرس غذای گرم از طرف هیت امنا و کانون فرهنگی حکمت تهیه شده و بین نیازمندان محله پخش شد.

 

کانون فرهنگی هنری امام مهدی(عج) این شهر نیز با توزیع ۳۰ کارت اعتباری خرید به ارزش ۲۵۰ هزار تومان از فروشگاه اتکا برای نیازمندان آبرومند شهرستان آستارا در این رزمایش شرکت کرد.

 

رزمایش همدلی، مواسات و کمک مومنانه در کشور فرصتی برای کمک به نیازمندان و اقشار ضعیف جامعه فراهم کرده تا کمک‌های جمع‌آوری‌ شده با حفظ شأن، جایگاه، عزت و آبروی نیازمندان بین آن‌ها توزیع شود. توزیع این کمک‌های مومنانه علاوه بر شکوه همدلی نشان می‌دهد همه در این روزهای سخت کنار هم هستیم.

منبع: شبستان


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *