مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان خبر داد:شمال ما: مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان گفت: به منظور حفظ سلامت مردم در مقابله با کرونا، از ورود به پناهگاه های حیات وحش به خصوص در سیزده به در امسال ممانعت خواهد شد.

 

ساسان کفایی در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و تاکیدات ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا مبنی بر عدم تجمعات و اعمال محدودیت به منظور حفظ سلامت مردم، بازدید از کلیه پناهگاه های حیات وحش استان گیلان اعم از پناهگاه های حیات وحش سرخانکل، سلکه، امیرکلایه و پارک ملی بوجاق تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

وی با اشاره به اینکه  بازدید از تمامی مراکز بازدید و پرنده نگری و همچنین موزه حیات وحش استان نیز تا اطلاع ثانوی ممنوع است، افزود: مناطق تحت مدیریت حفاظت محیط زیست استان توسط محیط بانان و نیروهای یگان حفاظت این اداره تحت کل کنترل است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان خاطرنشان کرد: این ممنوعیت شامل روز طبیعت (سیزده بدر) نیز خواهد بود و نیروهای اجرایی این اداره کل برای حفظ سلامتی مردم از ورود یا تردد افراد در این محدوده ها ممانعت بعمل می آورند.

کفایی، مشارکت و همکاری مردم در موفقیت طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و کنترل شیوع بیماری را بسیار حائز اهمیت عنوان کرد و گفت: از مردم تقاضا می شود جهت حفظ سلامت خود و سایرین، از مراجعه به محدوده پارک ملی بوجاق و پناهگاه های حیات وحش استان گیلان، به خصوص در روز ۱۳ فروردین(روز انس با طبیعت) خودداری کرده و با ماندن در خانه به تلاشگران کادر درمان کشور و قطع زنجیره ویروس کرونا کمک کنند.

وی از مردم خواست با رعایت بهداشت فردی، توجه به توصیه‌های بهداشتی و همکاری با مسئولان و پرسنل خدوم دستگاه های خدمت رسان به قطع زنجیره انتقال، پیشگیری و کنترل کرونا و بازگشت هرچه سریعتر شرایط عادی به جامعه کمک کنند.

منبع: ایسنا


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *