شمال ما: دکتر ناصر حاج محمدی شهردار رشت طی پیامی فرا رسیدن ماه مبارک شعبان المعظم و اعیاد شعبانیه را تبریک گفت.

 

به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت، دکتر ناصر حاج محمدی شهردار رشت طی پیامی فرا رسیدن ماه مبارک شعبان المعظم و اعیاد شعبانیه را تبریک گفت. متن پیام به شرح ذیل می باشد:

به نام خدا

ماه شعبان المعظم از ماه های عزیز و گرامی است که می توان این ماه پر خیر و برکت را موسم رویش گلهای معطر نبوی در دامان ولایت علوی دانست.

آغازین روزهای ماه پر فضیلت شعبان، روزهای طلوع سه خورشید بزرگ خاندان نبوی است که پرچمدار و طریق راه امت اسلام در مسیر پرفراز و نشیب زندگی بوده اند.

سوم شعبان میلاد نورانی سرور و سالار آزادگان و سید شهیدان عالم بزرگ پاسدار اسلام‌ حضرت امام حسین(ع) که به روز پاسدار نامگذاری شده، سپس میلاد مبارک قمر درخشان بنی ‌هاشم و اسوه شجاعت و قهرمانی حضرت ابوالفضل العباس (ع) که به روز جانباز موسوم گشته و در ادامه ولادت شادی‌ بخش امام عارفان و مظهر دعا، صبر و استقامت حضرت امام زین العابدین(ع) است. همه این روزهای درخشان و عزیز به ماه شعبان عزت و شرف خاص بخشیده اند و این ماه را نزد شیعیان جهان گرامی ساخته اند.

بدینوسیله فرصت را غنیمت شمرده اعیاد پر برکت شعبانیه به ویژه ولادت سرور و سالار شهیدان و “روز پاسدار”، ولادت حضرت ابوالفضل العباس (ع) و “روز جانباز” و میلاد با سعادت امام سجاد(ع) را به همه پاسداران و جانبازان گرانقدر سرزمین مان تبریک و تهنیت گفته و در شرایط موجود کشور همچنین تلاش، کوشش و خدمات ارزشمند پاسداران در حفاظت شهرها از ویروس خطرناک کرونا را بار دیگر گرامی می داریم و ارج می نهیم.

پاسداران و جانبازان کسانی هستند که همواره در طول دوران انقلاب اسلامی در عرصه های گوناگون به شایستگی وظیفه و دین خود را برای پاسداشت ارزشها، دستاوردهای انقلاب و آرمانهای امام راحل (ره) ادا کرده اند.

همچنین حالا که فرصتی یافتیم باید ضمن تبریک روز جانباز، قدردان جانفشانی‌ ها و ایثارگری های جانبازان عزیز کشورمان باشیم که مایه‏ افتخار و سربلندی ملت ایران بوده و هستند. ایثارگران بزرگواری که با تاسی از ائمه اطهار سالها مقاومت و پایداری در راه هدف را به خوبی به نمایش گذاشته اند.

امیدوارم همانطور که اعیاد روزهای اول ماه شعبان با جشن بزرگ میلاد حضرت ولیعصر(عج) در نیمه شعبان گره می خورد، تلاشگران و زحمتکشان به ویژه پاسداران و جانبازان گرامی هم که پرچم برافراشته اسلام علوی در این سرزمین را در سایه رهبری خردمندانه مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه‌ ای (مدظله العالی) همواره در اهتزاز نگه داشته اند، به دست صاحب اصلی آن حضرت بقیه الله اعظم(عج) سپرده و با تلاش همه نیروهای مومن و متعهد، انقلاب بزرگ ایران اسلامی به انقلاب عظیم حضرت مهدی(عج) متصل گردد.

در پایان همچنین امیدوارم خداوند بزرگ توفیق هر چه بیشتر بهره مندی از فیوضات این ماه پر فضیلت که ماه بندگی و اطاعت از مقتدا و رهبری است را به همه ما مسلمانان به ویژه شهروندان رشت عطا فرماید.

ناصر حاج محمدی

شهردار رشت


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *