سرپرست پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان خبر داد:شمال ما: سرپرست پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان گفت: نقشه های هواشناسی نشان دهنده جریانات به نسبت پایدار در منطقه است؛ از این رو برای ۳۶ ساعت آینده هم پیش بینی ها حاکی از تداوم بارش ها در استان می باشد که در ارتفاعات به صورت برف است.

 

مازیار غلامی عصر دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود:بر این اساس آسمان استان همچنان ابری با هوای مه آلود، بعضی نقاط بارندگی، گاهی وزش باد و در ارتفاعات بارش برف است.

وی عنوان کرد : ضمن آنکه از روز چهارشنبه جوی نسبتا پایدار حاکم می شود و روند افزایش نسبی دما را تا پایان هفته خواهیم داشت.

به گفته وی، براساس نقشه های هواشناسی آسمان استان روز سه شنبه قسمتی ابری تا ابری و مه آلود، بعضی نقاط بارندگی خفیف و گاهی وزش باد و روز چهارشنبه قسمتی ابری تا نیمه ابری، گاهی افزایش ابر و بارش پراکنده توام با وزش باد و افزایش نسبی دما است.

وی در ادامه حداکثر دمای هوای استان را مربوط به تالش با ۱۳ درجه سانتی گراد بالای صفر و حداقل دما را نیز متعلق به جیرنده  با یک درجه بالای صفر عنوان کرد.

غلامی اظهار کرد:  دمای هوای رشت هم بین هشت تا ۱۰ درجه طی ۲۴ ساعت گذشته نوسان داشته است.

سرپرست پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان بیشترین و کمترین میزان بارندگی را طی شبانه روز گذشته به ترتیب مربوط به لاهیجان با ۱۵.۷ میلیمتر و تالش ۰.۴ میلیمتر عنوان کرد.

وی گفت: همچنین در ایستگاه های رشت میزان بارندگی ۱۱.۴  و ۱۴ میلیمتر ثبت شده است.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *