هشدار مدیریت بحران گیلان در مورد جاری‌شدن سیلاب؛شمال ما: مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان از احتمال جاری شدن سیلاب در استان و رانش زمین به علت بارش باران خبر داد و گفت: مردم از ماندن در حاشیه رودخانه‌ها جداً پرهیز کنند.

 

رضا اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم، با بیان اینکه تا روز دوشنبه همین هفته احتمال بالا آمدن آب رودخانه‌های استان گیلان، رانش زمین در برخی نقاط و جاری شدن سیلاب زیاد است اظهار داشت: از مردم انتظار داریم به توصیه‌ها و اخطاریه‌ها توجه کرده و از ماندن در حاشیه رودخانه‌ها جداً پرهیز کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان بارش شدید باران در استان و صاعقه در ارتفاعات استان را در ساعات آینده متذکر شد و عنوان کرد: با توجه به بارش زیاد باران در استان گیلان و جمع شدن آن احتمال راه افتادن آب در مسیل‌ها یا همان کانال‌هایی که به دست طبیعت ایجاد شده نیز دور از انتظار نیست.

اسلامی با بیان اینکه به دلیل کوهستانی بودن گیلان احتمال رانش زمین در نقاط کوهستانی استان که سطوح آن‌ها از خاک رس تشکیل شده‌ است هم وجود دارد تصریح کرد: در همین‌جا باز هم تأکید می‌کنم مردم نقاط کوهستانی استان گیلان و اهالی ساکن در مسیر رودخانه‌ها باید بیشتر مراقب باشند به هشدارها توجه کنند.

وی هماهنگی‌های انجام شده مدیریت بحران استانداری با کلیه فرمانداری‌های استان گیلان را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد‌: با صدور یک اخطاریه به فرمانداری‌های گیلان اطلاعات لازم را دادیم تا ضمن حفظ آمادگی‌های لازم تمهیدات ویژه‌ای را برای کاهش آسیب‌ها به ویژه در نقاط پرخطر بیاندیشند.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *