شمال ما: مسعود زندی از کشف و ضبط تعداد زیادی گونه‌های حیات وحش در بازار خرید و فروش آبزیان نواب و یک قبضه سلاح شکاری در گشت و پایش مأموران یگان حفاظت این اداره در ارتفاعات تهران خبر داد.

 

مسعود زندی با اعلام این خبر گفت: روز گذشته مأموران یگان حفاظت این اداره هنگام گشت و پایش مراکز خرید و فروش حیوانات در تهران موفق به کشف و ضبط تعداد ۸ لاک پشت گوش قرمز، ۵ بلبل خرما، ۶ کبوتر چاهی، ۱ تمساح، ۲ ایگوانا و ۱ عدد لاک پشت سفید چینی لاک نرم شدند.

وی با بیان اینکه برخی از این گونه‌ها با توجه به شرایط مطلوب برای رهاسازی در زیستگاه‌های طبیعی تهران رهاسازی شدند، اظهارکرد: بقیه گونه‌های کشف شده جهت انجام اقدامات کنترلی به مرکز نگهداری حیات وحش پارک پردیسان منتقل شدند.

زندی در ادامه به گشت و پایش مستمر مأموران اجرایی در مناطق تحت مدیریت تهران اشاره داشت و افزود: در پایان هفته گذشته مأموران در هنگام گشت زنی در ارتفاعات شمال تهران نیز موفق به کشف و ضبط یک قبضه سلاح شکاری گلوله زنی به همراه ۴ عدد فشنگ شدند.

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهر تهران در پایان از شهروندان خواست در صورت مشاهده هر گونه تخلف محیط زیستی خصوصاً در ایام پایانی سال موضوع را بلافاصله با تلفن گویای ۱۵۴۰ به محیط‌زیست اطلاع دهند.

منبع: مهر


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *