سرپرست پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان خبر داد:شمال ما: سرپرست پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان گفت : طی ساعات آینده تا فردا با توجه به بارش های پیش بینی شده در استان احتمال بالا آمدن سطح آب و طغیان رودخانه ها وجود دارد.

 

مازیار غلامی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: نقشه های هواشناسی در حال حاضر نشان دهنده فعالیت سامانه کم فشار و وزش باد جنوبی و گرم بویژه در ارتفاعات و دامنه ها منطقه است که در این شرایط احتمال وقوع بهمن و بالا آمدن رودخانه ها و مسیل ها دور از انتظار نیست.

وی گفت: به تدریج از اواخر وقت پنجشنبه با شمالی شدن جریانات سطح زمین و نفوذ موج ناپایدار  تراز میانی جو شرایط برای کاهش دما، افزایش ابر، وزش باد و بارندگی (ارتفاعات و دامنه ها بارش برف) تا اوخر وقت جمعه مهیا می باشد.

وی تصریح کرد: براساس نقشه های هواشناسی آسمان استان برای روز جمعه؛  نیمه ابری تا ابری و مه آلود، کاهش نسبی دماو در برخی ساعات بارندگی توام با وزش باد نسبتا شدید و در ارتفاعات و دامنه ها بارش برف و اواخر وقت کاهش ناپایداری و برای روز شنبه قسمتی ابری تا ابری، بعضی نقاط یخبندان و به تدریج کاهش ابر پیش بینی می شود.

غلامی بیشینه و کمینه دمای هوای استان را  طی ۲۴ ساعت گذشته به ترتیب در تالش با ۱۱ درجه سانتی گراد بالای صفر و دیلمان، جیرنده و ماسوله با هفت درجه زیر صفر عنوان کرد.

وی تصریح کرد: بیشینه و کمینه دمای هوای استان نیز طی شبانه روز گذشته در رشت به ترتیب هشت درجه و سه درجه بالای صفر ثبت شده است.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *