مدیر پزشکی انتقال خون گیلان:شمال ما: مدیر پزشکی انتقال خون گیلان از افراد واجد شرایط اهدا خون خواست تا در این روزهای سرد و یخبندان بیماران نیازمند به خون را فراموش نکنند.

 

گیتی ایزدی پور روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: در این ایام با توجه به بارش برف و کاهش دمای هوا مانند هر زمان دیگری به همکاری و همیاری مردم برای اهدا خون برای تامین خون های مورد نیاز بیماران نیازمندیم.

وی با اشاره به زیبایی های برف در مناطق مختلف گیلان و بهره مندی مردم از این زیبایی ها اظهار داشت: با بارش برف در این استان شاهد شادی مردم همراه با برف بازی در پارک ها و معابر عمومی هستیم که البته  کار خوبی است، اما می توان این شادی ها را با بیماران نیازمند به خون بستری در بیمارستان ها تقسیم کرد.

مدیر پزشکی انتقال خون استان گیلان ادامه داد: افراد واجد شرایط برای اهدای خون می توانند با مراجعه به پایگاه های اهدای خون ، با اهدای این مایع حیاتی شادی خود را با بیماران نیازمند به خون تقسیم کنند و انتقال خون را  برای تامین خون های مورد نیاز بیماران یاری رسانند.

سالانه به طور میانگین افزون بر ۲۰۰ هزار واحد خون و فرآورده های خونی در استان گیلان تولید می شود که این خون ها برای مصدومان حوادث، جراحی ها، بیماران هموفیلی، فاویسم و غیره مصرف می شود.

استان گیلان به علت گردشگرپذیر بودن و آمار بالای تصادفات ، آمار بالای جراحی های قلب و عروق، تعداد زیاد بیماران هموفیلی، تالاسمی و فاویسمی جزو استان های اول کشور به لحاظ مصرف فرآورده های خونی است.

حداقل سن ۱۸ سال تمام و حداکثر ۶۰ سال (اهداکنندگان مستمر تا ۶۵ سال) ، حداقل وزن ۵۰ کیلوگرم، فاصله اهداء خون هر هشت هفته یک بار مشروط به آنکه تعداد دفعات آن در طول یک سال، از چهار بار بیشتر نشود، همراه داشتن اصل کارت شناسایی (شناسنامه، گواهینامه، گذرنامه و برای اهداکنندگان بار اول کارت ملی الزامی است) شرایط اهدای خون است.

پایگاه انتقال خون در رشت میدان فرهنگ، خیابان آزادگان جنب پارک اندیشه و اداره کل انتقال خون استان گیلان، شهرستان لاهیجان در خیابان امام خمینی جنب بیمارستان ۲۲ آبان، لنگرود در خیابان دکتر شریعتی جنب شبکه بهداشت و درمان، پایگاه انتقال خون رودسر در خیابان انقلاب بیمارستان شهدا، پایگاه انتقال خون بندرانزلی در میدان امام خمینی، سیمتری جنب اداره هواشناسی، فومن در خیابان شهید بهشتی جنب آتش نشانی، تالش خیابان شهید بهشتی جنب اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و آستارا خیابان امام خمینی جنب بیمارستان دکتر شریعتی فعال هستند.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *