امام جمعه رشت:شمال ما: نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت گفت: انقلاب شکوهمند اسلامی استوار و با عزت به مسیر خود ادامه می دهد و در تمام این سالها توانسته همه قدرت های سلطه گر جهانی را در مقابل عظمت خود و استقامت این ملت مغلوب کند.

 

آیت الله رسول فلاحتی در سخنرانی یوم الله ۲۲ بهمن در میدان شهدای ذهاب رشت در جمع راهپیمایان افزود: انقلاب شکوهمند اسلامی ما بر اساس سه ضلع نورانی استوار مانده و امروز ملت ما  ۴۱ سالگی این انقلاب را جشن می گیرد و دارای رویش های جدید در داخل و بیرون مرزهای خود شده است.

وی با بیان اینکه پس از جنگ جهانی دوم قدرت آمریکایی همه قدرت ها را برای خود جمع کرد، اظهار داشت: اما جمهوری اسلامی ایران با دست توانای شما مردم و درایت و هوشمندی رهبری توانست شاخ تمام قدرت های پوشالی را بشکاند.

وی در ادامه با تشریح سه ضلع نورانی ماندگاری انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: اسلام ضلع اول ماندگاری انقلاب اسلامی است، مردم ما مسلمانند و آرمان الهی را مبنای عمل خود دارند و با توجه به این مهم، هزاران شهید را تقدیم این راه کردند و با همه وجود در دفاع از این کشور و انقلاب ایستادند.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با بیان اینکه ضلع دیگر ماندگاری انقلاب اسلامی، مردم هستند، اضافه کرد: این شما مردم هستید که با قدرت، ذکاوت و بصیرت در صحنه حضور دارید و همواره از نظام مقدس جمهوری اسلامی پاسداری می کنید.

وی با اشاره به بارش برف در مناطق مختلف استان گیلان از جمله در شهر رشت بیان داشت: این حضور سبز شماست که در روز برفی به میدان آمده اید، سرما را بهانه قرار ندادید و آگاهانه حضور یافتید و به قلدرهای جهانی “نه” گفتید.

وی اظهار داشت: ضلع سومی که موجب ماندگاری نظام اسلامی شده به تعبیر رهبر فرزانه انقلاب که فرمودند؛  خدا ماندگاری و پیروزی این انقلاب و مردم را تضمین کرده است و خداوند نیز در قرآن می فرماید، هر کس خدا را یاری کند، خدا وعده داده که ملت را یاری کند.

نماینده ولی فقیه در گیلان در ادامه سخنانش یکی از رموز افول انقلاب ها را فقدان رهبری هوشمند و عارف عنوان و خاطر نشان کرد: دو امامی که انقلاب اسلامی داشته، هر دو برای خدا و نجات مردم قیام کردند.

وی با بیان اینکه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی به گونه ای مدیریت و رهبری کرد که موجب شگفتی جهانیان در عرصه داخلی و خارجی شد، اظهار داشت: انقلاب اسلامی تا زمانی که شما مردم، جوانان و نوجوانان با این عظمت و رغبت در میدان حمایت از انقلاب حضور دارید، تضمین شده است.

امام جمعه رشت اظهار داشت: پس از ۴۰ سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، نسل هایی را در صحنه های مختلف شاهد هستیم که دوران اول انقلاب و جنگ تحمیلی را ندیده اند اما عاشقانه این مسیر نورانی و شجره طیبه صالحه را که درخت تنومندش با خون های شهدای انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی رشد کرده را حفاظت و پاسداری می کنند.

راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن امروز “سه شنبه” همزمان با سراسر کشور در ۵۸ نقطه گیلان در زیر بارش برف برگزار شد.

منبع: ایرنا


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *