کاهش ۱۵ تا ۲۰ درجه‌ای دمای هوا در گیلان؛شمال ما: پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی از کاهش ۱۵ تا ۲۰ درجه‌ای دمای هوا و بارش برف در مناطق کوهستانی و جلگه‌ای گیلان حکایت دارد در همین راستا تمام پایگاه‌های هلال‌احمر استان به اقلام امدادی و اضطراری تجهیز شد.

 

با توجه به پیش‌بینی‌های انجام شده سازمان هواشناسی کاهش محسوس دما و بارش برف در مناطق کوهستانی و جلگه‌ای گیلان پدیده غالب جوی استان در ساعات آینده خواهد بود در همین راستا تمام پایگاه‌های هلال‌احمر گیلان ضمن آماده‌باش کامل به اقلام امدادی و اضطراری تجهیز شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان در گفت‌وگو با تسنیم از آمادگی ۴۴ پایگاه ثابت، موقت و شعب هلال‌احمر استان برای امدادرسانی به مردم خبر داد و اظهار داشت: با توجه به اخطاریه‌های هواشناسی تمام پایگاه‌های هلال‌احمر استان گیلان علاوه بر آماده‌باش کامل به اقلام امدادی، اضطراری، لوازم ابتدایی و گرمایشی تجهیز شدند.

مهدی ولی‌پور آمادگی ۲۰۰ نفر از امدادگران و نجات‌گران جمعیت هلال‌احمر گیلان، ۲۰۰ نفر از پرسنل این دستگاه و نیروهای ذخیره را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: در حال حاضر ۱۰۰ دستگاه خودروی امدادی، یک بالگرد و تیم‌ سگ‌های تجسس آماده هستند تا در صورت شدت بارش برف و بروز بحران احتمالی خدمات ارائه دهند.

وی همکاری تیم‌های آفرود داوطلب و هیئت کوهنوردی استان گیلان با مجموعه جمعیت هلال‌احمر گیلان را مورد تأکید قرار داد و ابراز داشت: هیچ کمبودی در بحث امکانات و اقلام اضطراری برای خدمات‌رسانی به مردم در روزهای برفی وجود ندارد از سوی دیگر زمینه لازم برای اسکان اضطراری در راه‌ماندگان نیز فراهم شده است.

مدیرکل هواشناسی گیلان نیز در گفت‌وگو با تسنیم از کاهش تدریجی ۱۵ تا ۲۰ درجه‌ای دمای هوا و بارش برف در سطح مناطق جلگه‌ای این استان خبر داد و در تشریح بیشتر این موضوع خاطرنشان کرد: بارش برف در مناطق جلگه‌ای گیلان از امشب آغاز می‌شود و تا سه‌شنبه در همه مناطق استان برف خواهد بارید.

محمد دادرس با تأکید بر اینکه طبق پیش‌بینی‌ها در این مدت در مناطق جلگه‌ای گیلان ۲۰ تا ۷۰ سانتی‌متر و در مناطق کوهستانی استان تا یک متر برف می‌بارد بیان داشت: وزش شدید باد و کولاک، مه آلودگی هوا است و یخبندان در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه همین هفته از جمله پدیده‌های جوی مهم استان در این مدت محسوب می‌شود.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *