دبیر جشنواره ملی رباتیک جی کاپ گیلان خبر داد:شمال ما: دبیر جشنواره ملی رباتیک جی کاپ گیلان گفت: پنجمین دوره جشنواره ملی رباتیک ۸ و ۹ اسفندماه امسال در چهار دسته به میزبانی گیلان برگزار می شود.

 

علیرضا رزوان امروز در کمیته برگزاری جشنواره ملی رباتیک که در سالن اجتماعات وزرش و جوانان برگزار شد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پنجمین دوره جشنواره ملی رباتیک جی کاپ گیلان ۸ و ۹ اسفندماه سال جاری در سالن ۶۰۰۰ نفری شهدای رشت با هدف ایجاد انگیزه و افزایش مهارت یابی کودکان، نوجوانان و جوانان در زمینه تکنولوژی های نوین برگزار می شود.

وی افزود: برگزاری این دوره از رقابت ها به جهت برخورداری از پشتوانه بسیار قوی در چهار دوره گذشته عرصه را برای رشد و تعالی کودکان و نوجوانان بیش از پیش فراهم خواهد کرد.

دبیر جشنواره ملی رباتیک جی کاپ گیلان با اشاره به پیشرفت روزافزون تکنولوژی و نیاز به ورود کودکان، نوجوانان و جوانان به عرصه های تکنولوژی یادآور شد: این رقابت ها ضمن اینکه در ایجاد انگیزه و افزایش مهارت یابی رده های مختلف نیز حائز اهمیت است، بستری برای کارآفرینی و ایجاد فضای توسعه کسب و کار نیز خواهد بود.

رزوان بیان کرد: پنجمین دوره این رویداد عظیم ملی، مبتنی بر خلاقیت و رقابت بوده و پس از برگزاری چهار دوره متوالی پیش از این دوره، تیم ها با نهایت آمادگی جهت رقابت حضور خواهند یافت، به تمامی تیم ها گواهی حضور تعلق خواهد گرفت و تیم های برتر جوایز نقدی، تندیس جشنواره و حکم قهرمانی دریافت خواهند کرد و پس از پایان رقابت تیم های فنی و … اعلام خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: رقابت ملی رباتیک جی کاپ در چهار دسته ربات جنگجو دانش آموزی، فوتبالیست دانش آموزی، مسیریاب دانش آموزی، مسیریاب آزاد و پاکیار برگزار می شود.

منبع: ایسنا


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *