دبیر کمیته ارتباطات و اطلاع رسانی ستاد دهه فجر گیلان تاکید کرد:شمال ما: دبیر کمیته ارتباطات و اطلاع رسانی ستاد دهه فجر گیلان در این نشست با بیان اینکه انقلاب اسلامی به حقیقت انفجار نور در عصر حاضر بود، گفت: در سال گذشته ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی را جشن گرفتیم و امسال شاهد پختگی هرچه بیشتر در نحوه اطلاع رسانی در حوزه خدمات ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی خواهیم بود.

 

محمدرضا محبی با اشاره به ظرفیت و توانمندی‌های بالای استان گیلان در بسیاری از عرصه‌ها، افزود: متأسفانه به رغم وجود همه ظرفیت ها در حوزه رسانه و اطلاع رسانی به خوبی پرداخته نشده و هنوز تا رسیدن به جایگاه مطلوب فاصله داریم.

وی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب در خصوص جنگ نرم و جنگ رسانه ای دشمنان علیه ملت بزرگ ایران بر لزوم ارتقای سواد رسانه‌ای در سطح جامعه و ایجاد بسترهای خوب برای انجام فعالیت‌های رسانه‌ای، گفت: یکی از مواردی که در این حوزه مغفول مانده عدم هم پوشانی رسانه‌ای فعالان عرصه رسانه استان گیلان است.

محبی در ادامه با بیان اینکه نیازمند تقویت این هم پوشانی در راستای ایجاد نشاط و امید در سطح جامعه از سوی همه رسانه‌ها استان گیلان هستیم، تصریح کرد: رسانه‌ها نقش مهمی در تحقق مطالبات مردم دارند.

وی با اشاره به رویکرد مدیرکل صدا و سیما در همکاری و ارتباط با خبرگزاری‌ها، رسانه‌های مکتوب و مجازی استان، گفت: معرفی دستاوردها و همچنین شهدای انقلاب اسلامی باید از سوی رسانه‌ها در ایام دهه فجر مورد توجه قرار گیرد.

وی تصریح:سیاست کلان صداوسیمای گیلان به دستور دکترباقرزاده مدیرکل این مرکزایجاد حس و حال انقلابی درتمامی برنامه های ایام الله دهه فجر با زبانی هنرمندانه است .

مدیر روابط عمومی صداوسیمای مرکزگیلان از عزم جدی این اداره کل در خصوص تبیین ابعاد مختلف گام دوم انقلاب در برنامه های رسانه استانی خبر داد.

محمدرضا محبی با اشاره به تأکیدات حجت الاسلام والمسلمین اشجری (رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان) در خصوص فعالیت های خلاقانه پیرامون برگزاری هرچه با شکوهتر مراسم دهه فجر امسال، خواستار پیاده سازی ایده های نو در کمیته ارتباطات و اطلاع رسانی ستاد دهه فجر استان توسط اعضای این کمیته شد.

مدیر روابط عمومی اداره کل ارشاد و فرهنگ اسلامی استان در ادامه این نشست به تجربیات خوب گذشته سالهای گذشته کمیته اطلاع رسانی ستاد دهه فجر اظهار کرد : طبق سالهای گذشته می توان کاروان خبری با همکاری و همراهی استانداری ، فرمانداریهای در شهرستانها و پوشش رسانه ای از طریق صداوسیما برای بیان هر چه بهتر دستاوردهای انقلاب در سطح شهرستانهای استان راه اندازی شود.

قاسم مصفا در ادامه از ۱۳۵ فعالیت فرهنگی و هنری در سطح استان خبر داد و اظهار داشت دستاوردهای انقلاب اسلامی به ویژه بیانیه گام دوم انقلاب بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد . و همچنین از برگزاری همزمان جشنواره فیلم فجر خبر داد.

مدیر ر.ابط عمومی ارشاد اسلامی استان به برگزاری جشنواره جام باشگاههای کتابخوانی همزمان با دهه فجر ، گفت: برای نخستین بار جشنواره عکس خبری گیلان با موضات مختلف فرهنگی، اجتماعی برگزار و آثار آنهانیز به دبیرخانه جشنواره ارسال شده و بر همین اساس عکس خبری با موضوع دهه فجر به ویژه راهپیمایی ۲۲ بهمن نیز به این جشنواره اضافه و برگزیدگان بعد از ایام دهه فجر معرفی خواهند شد.

در ادامه این نشست معاون روابط عمومی استانداری گیلان با بیان اینکه پتانسیلهای خوبی در حوزه رسانه در استان وجود دارد افزود: فعالیتهای پژوهشی در سطح رسانه های استان مغفول واقع شده است.

کبیری با تأکید برا ضرورت اعتماد افزایی از سوی رسانه ها در شرایط کنونی افزود: اعتماد افزایی و ایجاد امید یکی از رسالتهای اصلی رسانه ها است .

وی در ادامه تصریح کرد : با توجه شرایط و تحولات کنونی کشور و در پیش بودن مهمترین رویداد سیاسی کشور یعنی انتخابان مجلس شورای اسلامی دهه فجر امسال باید با دقت و همراهی بیشتری صورت پذیرد و همچنین در راستای راه اندازی کاروان خبری در سطح استان نیز آمادگی خود را در زمینه همکاری های لازم اعلام نمودند .

کبیری با توجه به عدم توجه به دستاوردهای نوین خبری همانند موشن گرافی افزود: از زندگینامه ۶۳ شهید دوران انقلاب گزارش تهیه شود و در فضای مجازی منتشر گردد .

مدیر خبرگزاری بسیج استان نیز در این نشست با اشاره به اینکه دستاوردهای انقلاب از ابعاد محتلف مورد بررسی قرار نگرفته است و رسانه ها در این زمینه فعالیت چشم گیری نداشتند اظهار کرد : در تبیین بیانیه گام دوم انقلاب نیز اقدامات خوبی از طریق رسانه ها صورت نگرفته است و طبق گفته یکی از کارشناسان فقط ۲ درصد از مردم کشور از بیانیه گام دوم و محورهای آن اطلاع دارند .

علی دارا در ادامه افزود : صداوسیما برنامه هایی در قالب میزگرد ، مصاحبه با کارشناسان می توانند چهره های نخبه و جوان استان را که فعالیتهای زیادی در زمینه بیانیه گام دوم انجام داده اند را معرفی نماید.

مدیر خبرگزاری مهر استان گیلان نیز در ادامه این نشست به دغدغه های رهبر معظم انقلاب در خصوص بیانیه گام دوم ، اظهار کرد : متأسفانه رسانه ها هنوز اقدامات خاصی در این زمینه صورت نداده اند و دهه مبارک فجر فرصت بسیار مناسبی است تا این زمینه رو فراهم کنیم .

مریم اصغری تأکید کرد : با توجه به معضلات اجتماعی و رسالت رسانه ها خصوصا صداوسیما باید سبک زندگی اسلامی را در بین اقشار مختلف جامعه تببین و ترویج نمایند و با توجه به افزایش آمار طلاق در سطح استان این مسئله آسیب شناسی جدی شود .

ایشان در ادامه اظهار داشتند که با توجه شرایط التهابی جامعه رسانه ها باید امید بخشی و اخبار خوب را در جامعه انعکاس بیشتری دهند .

نماینده خبرگزاری فارس گیلان نیز در ادامه این نشست با بیان اینکه در موقعیت فعلی شاهد هجمه های رسانه های غربی علیه انقلاب و نظام هستیم اظهار کرد : رسانه ها وظیفه خطیری در زمینه تغییر ذائقه مردم سطح کشور و استان به سمت و سوی انقلاب دارند و باید تلاش مضاعفی داشته باشند .

محدثه فردی با تأکید بر لزوم ضرورت توجه و یپیگیری مطالبات مردمی از مسئولان گفت : بیان مطالبات مردم و دستاوردهای انقلاب نباید منوط به ایام دهه فجر باشد و رسانه ها باید مطالبات مردمی را بعد از ایام دهه فجر نیز پیگیر شوند .

مدیر اتاق خبر صداوسیمای مرکزگیلان با اشاره به برنامه های حوزه خبر این مرکز گفت: در ایام دهه فجر به صورت کامل برنامه های افتتاح پروژه های استانی طبق سنوات گذشته پوشش خبری داده می شود .

معصوم پرست در ادامه از پیش بینی حوزه معاونت خبر در ایام فجر ، پخش شش گفتگوی ویژه خبری با موضوع انقلاب ، گزارش ویژه خبری و گزارشهایی با موضوع شهدا و انقلاب خبر داد.

رمضانی مدیر تولید رادیوی صداوسیمای مرکزگیلان در این نشست با اشاره به اینکه از رادیوی مرکزگیلان برنامه های ویژه ای تهیه و تولید و پخش خواهد شد ، اظهار کرد : در حوزه کودک و نوجوان برنامه هایی با عنوان میزگردهایی با موضوع انقلاب و ایام دهه فجر با حضور نوجوانان در دست تهیه و تولید می باشد .

مدیر تولید صدای مرکزگیلان از افزایش ۲۰ درصدی تولید برنامه ها در حوزه صدا خبر داد و افزود: موسیقی های قدیمی با موضوع انقلاب اسلامی و همچنین تولیدات جدید حوزه استانی و کشوری ، ارتباط با هنرذمندان ، اجرای دو مسابقه « شهر به شهر » و « ثانیه ها » با محوریت انقلاب اسلامی از صدای مرکزگیلان در این ایام پخش خواهد شد .

خاکپور مدیر پخش معاونت سیمای مرکزگیلان نیز با اشاره به تغییر رویکرد این مرکز برای تأمین و تولید برنامه ها گفت : در حوزه برنامه های سیما چندین برنامه مانند « مهتاب شبان » ، « در مسیر توسعه» ، « خانه مهر » ، « لوجنک» با تغییر رویکرد و با محوریت انقلاب اسلامی از شبکه باران پخش خواهد شد .

وی همچنین در ادامه از پخش فیلم های سینمایی و سریال نیز در ایام دهه فجر از سیمای مرکزگیلان اشاره و افزود: برنامه هایی در قالب معرفی شهدای انقلاب و مستند های تولید شده در زمینه های مختلف ایام دهه فجر از شبکه باران پخش خواهد شد .

نماینده معاونت فضای مجازی صداوسیمای مرکزگیلان نیز در پایان این نشست نیز به تهیه و تولید موشن گرافی ، عکس نوشته ، اینفوگرافی . . . برای معرفی شهدای انقلاب و دستاوردهای انقلاب اشاره کردند .

سولماز باران دوست اعلام آمادگی و همکاری معاونت فضای مجازی صداوسیمای مرکزگیلان با رسانه های استانی در خصوص تبادل اطلاعات در زمینه های مختلف (ایام دهه فجر) کردند.

منبع: گیل‌شورا


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *