مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان عنوان کرد:شمال ما: مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان از آمادگی ۸۲ باب کتابخانه عمومی استان جهت جمع آوری اقلام مورد نیاز مردم در مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: اولویت نهاد کتابخانه‌های عمومی امداد فرهنگی و تامین نیازهای روانی کودکان و نوجوانان در مناطق سیل‌زده است.

 

پریسا کرمی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به وقوع سیل ویرانگر در منطقه سیستان و بلوچستان و وارد شدن خسارات بسیاری به مردم این استان، اظهار کرد: کتابخانه های عمومی استان گیلان آمادگی دارند نسبت به جمع آوری اقلام مورد نیاز مردم در مناطق سیل زده اقدام کنند.

وی کاهش آلام مردم به ویژه کودکان، جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی و رفع بخشی از درد و رنج مردم مناطق سیل زده را از جمله اهداف این اقدام دانست و افزود: از اعضای کتابخانه ها و عموم مردم نوع دوست استان گیلان می خواهیم با حضور در کتابخانه های عمومی اقلام اهدایی خود شامل پتو، پوشاک، کفش، لوازم بهداشتی، کنسرو، آب معدنی و انواع خوراکی، چراغ نفتی، اسباب بازی و کتاب و نوشت افزار را جهت ارسال به این مناطق در اختیار کتابخانه های عمومی قرار دهند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان اولویت نهاد کتابخانه‌های عمومی را امداد فرهنگی و تامین نیازهای روانی کودکان و نوجوانان در مناطق سیل‌زده دانست و تصریح کرد: کتابخانه‌های عمومی استان گیلان همزمان با سراسر کشور به عنوان پایگاه جمع‌آوری کمک‌های مردمی فعالیت می‌کنند.

کرمی با اشاره به برودت هوا در مناطق سیل زده و نیاز مبرم هموطنان به اقلام مصرفی، یادآور شد: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته در روند اجرایی این طرح اقلام جمع‌آوری شده در مرحله اول پس از ساماندهی و تفکیک، تا تاریخ ۱۵ بهمن ماه به استان‌های سیل زده ارسال و در اختیار هموطنان در استان سیستان و بلوچستان قرار می گیرد.

وی از اجرای موفق دو طرح «بهار مهربانی» و «مهربانی در مهر» در گیلان در پی واقعه سیل ویرانگر بهار ۹۸ خبر داد و خاطرنشان کرد: طرح های مذکور ویژه جمع آوری اقلام فرهنگی و کتاب برای کودکان مناطق سیل زده بود.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *