سرپرست هیات بدنسازی آستارا:شمال ما: سرپرست هیات بدنسازی آستارا گفت: مهدی قنبری از این شهرستان به عنوان عضو تیم ملی پاورلیفتینگ یا وزنه‌برداری قدرتی ایران، در مسابقات جهانی این رشته مقام نخست را کسب کرد.

 

مهدی نوروزی روز دوشنبه اظهار کرد: این مسابقات از ۱۹ تا ۲۴ آذرماه در شهر مسکو روسیه برگزار شد و سه هزار ورزشکار از ۴۰ کشور در رده های سنی مختلف رقابت کردند.

وی بیان کرد: قنبری در بخش پرس سینه در وزن منفی ۱۴۰ کیلوگرم عنوان اول را کسب کرد و با مهار وزنه ۲۴۵ کیلوگرم، رکورد مسابقات را شکست و قهرمان شد.

وی ادامه داد: از ۲۲ ورزشکار ایرانی اعزامی به این مسابقات، ۱۰ نفر عناوین برتر کسب کردند و برای نخستین بار از آستارا یک ورزشکار در مسابقات جهانی پاورلیفتیگ مدال طلا گرفت.

سرپرست هیات بدنسازی آستارا گفت: در رشته های پرورش اندام و پرس سینه، استعدادهای زیادی داریم و ورزشکاران این شهرستان در سطوح بین المللی، افتخارات متعددی کسب کرده اند.

قنبری پیش از این در مسابقات آسیایی پرس سینه در کشورهای فیلیپین، هندوستان شرکت کرده و در مسابقات جام بین قاره ای گرجستان، قهرمان قهرمانان شده بود.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع و سه هزار و ۵۰۰ ورزشکار در ۳۵ هیات ورزشی آن ساماندهی شده است.

منبع: ایرنا


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *