بارش برف در محور اسالم به خلخال؛شمال ما: رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تالش گفت: محور اسالم به خلخال این شهرستان، سفیدپوش شده اما با برفروبی و نمک‌پاشی راهداران، باز است و خودروها به زنجیر چرخ، باک پر بنزین و تجهیزات زمستانی مجهز باشند.

 

غلامحسین بختشاهی روز پنجشنبه اظهار کرد: یک تیم تخصصی راهداری برای خدمات جاده ای در محور اسالم به خلخال و روستاهای اطراف، یک تیم برای راه های جلگه ای اسالم، بخش مرکزی و مسیرهای کوهستانی و یک تیم راهداری برای جاده های مواصلاتی بخش های کرگانرود و حویق اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: با وجود بارش برف در ارتفاعات تالش، همه محورها و مسیرهای اصلی، فرعی و روستایی باز است و فعالیت برنامه ریزی شده راهداران در مسیرها و محورهای تعیین شده، ادامه دارد.

محور اسالم به خلخال با ۷۰ کیلومتر امتداد، از مسیرهای گردشگری و ارتباطی استان های گیلان و اردبیل است و در فصول سرد سال با حجم بالای بارش برف و باران مواجه است.

ایستگاه هواشناسی تالش وضعیت هوای این شهرستان را بارانی، دمای هوا را هشت درجه سانتیگراد و میزان بارش در شبانه روز گذشته را ۶.۵ میلیمتر اعلام و برای فردا آسمانی صاف تا قسمتی ابری گاهی با وزش باد پیش بینی کرد.

وضعیت راه‌های آستارا

رمضان دانش رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای آستارا نیز گفت: راهداران در محور و گردنه حیران حضور دارند و با وجود تداوم هوای بارشی و احتمال سفید پوش شدن ارتفاعات آستارا، تردد خودروها در مسیرهای اصلی، فرعی و روستایی ادامه دارد.

وی افزود: در شبانه روز گذشته گزارشی از ریزش و رانش مصالح کوهستان و حوادث طبیعی در راه های ارتباطی آستارا اعلام نشده است، اما رانندگان بخصوص در هوای بارانی و در گذر از گردنه حیران، احتیاط کنند.

محور و گردنه حیران به امتداد حدود ۵۵ کیلومتر از مسیرهای ارتباطی استان های گیلان و اردبیل است و به لحاظ کوهستانی و پر پیچ و خم بودن، همواره شاهد حوادث جاده ای است.

ایستگاه هواشناسی آستارا وضعیت هوای این شهرستان را بارانی، دمای هوا را هفت درجه سانتیگراد و میزان بارندگی در شبانه روز گذشته را ۲۰.۸ میلیمتر اعلام و برای فردا آسمانی صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد پیش بینی کرد.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان قرار دارند.

منبع: ایرنا


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *