استاندار گیلان تاکید کرد:شمال ما: استاندار گیلان یجاد موزه دفاع مقدس را یکی از اقدامات مناسب برای جذب گردشگران به استان برشمرد و گفت: انتقال فرهنگ مقاومت و نمایش افتخارات شهدا و رزمندگان گیلانی از موهبات این موزه خواهد بود.

 

ارسلان زارع پیش از ظهر امروز در بیست و دومین جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در سالن شهید انصاری استانداری گیلان با بیان اینکه دفاع مقدس در سایه رهبری امام‌ خمینی و وحدت ملت ایران و نیروهای مسلح دوره‌ای پرافتخار را برای تمام ادوار خلق کرد، اظهار کرد: دفاع مقدس فرازهایی را با بهره‌گیری از ادبیات و هنر و روحیات خلاقانه و ابتکارات خلق کرد که قابلیت انتقال به نسل‌های کنونی و آینده را دارد.

وی ترویج ارزش‌های دفاع مقدس و فرهنگ انقلابی، ایستادگی، مقاومت و خودباوری دینی و ملی را اثری ماندگار دانست و افزود: مروم غیرتمند گیلان با تقدیم هزاران شهید و جانباز و آزاده در دوران دفاع مقدس نقش مؤثری در این دوره پرافتخار در دفاع از اسلام و کیان میهن اسلامی ایفا کردند.

استاندار گیلان با اشاره به اهمیت تلاش برای اقدامات ماندگار در حوزه دفاع مقدس گفت: ساخت و احداث موزه دفاع مقدس یکی از این اقدامات است که با همکاری تمامی دستگاه‌ها این اقدام مؤثر و جدی اگرچه دیر اما به‌خوبی شکل گرفت.

زارع ایجاد موزه دفاع مقدس را یکی از اقدامات مناسب برای جذب گردشگران به استان برشمرد و بیان کرد: انتقال فرهنگ مقاومت و نمایش افتخارات شهدا و رزمندگان گیلانی از موهبات این موزه خواهد بود.

وی با تأکید بر اینکه باید با عزم عمومی و تلاش مدیران باید ایجاد موزه دفاع مقدس را در راستای توسعه فرهنگ اجتماعی استان موردتوجه قرار دهیم، گفت: در گام نخست پس از عملیات اجرایی، در کنار کارهای سخت‌افزاری کمیته‌های اجرایی این کار را بزرگ و مردمی‌تر کنیم.

استاندار گیلان درباره اهمیت توجه بیشتر برای برگزاری یادواره شهدا بیان کرد: طرح سپاس، برگزاری کنگره شهدا و یادواره شهدا و دیدار با خانواده شهدا باید مستمراً انجام شود چراکه موجب تأثیرات بزرگی بر امور خواهد شد.

زارع با تأکید بر اینکه آنچه مستمر باشد ماندگار می‌شود، افزود: باید بکوشیم از این بابت همچنان که در زمان جنگ جزو پیش‌قراولان بودیم، همایش و یادواره‌های درخوری را نیز برای بزرگداشت مقام شهدا برگزار کنیم.

منبع: فارس


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *