فرمانده سپاه قدس گیلان خبر داد:شمال ما: فرمانده سپاه قدس گیلان از اعزام بیش از پنج هزار و ۶۰۰ زائر به راهیان نور خبر داد و گفت: آموزش‌وپرورش بیشترین تعامل را برای اعزام زوار به مناطق عملیاتی جنوب کشور داشته است.

 

سردار محمد عبدالله پور پیش از ظهر امروز در بیست و دومین جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در سالن شهید انصاری استانداری گیلان با بیان اینکه دفاع مقدس گنجی بی‌پایان است، اظهار کرد: همه ما از اینکه شهدا به ما لیاقت کار کردن برای آن‌ها را داده‌اند باید افتخار کنیم.

وی راهیان نور را بزرگ‌ترین عملیات فرهنگی کشور دانست و گفت: راهیان نور به ما در برابر حملات دشمن کمک می‌کند تا بتوانیم فرهنگ ایثار و شهادت را زنده نگه‌داریم.

فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به خاطره‌ای از شهید که در زمان جنگ تمام حقوق خود را جمع می‌کرد و به یکی دوستان خود برای خرج زندگی می‌بخشید، افزود: شهید خوش‌سیرت نیز یکی از شهدای عارفی بود که در عبادت چنان زیبا بود و در اواخر جنگ این عبادتش به حدی رسیده بود که می‌توان بی‌شک گفت به مقام عرفان رسیده بود.

عبدالله پور معتقد است اگر مانند شهدا خالص باشیم و برای خدا کارکنیم قطعاً می‌توانیم اقدامات خوبی درزمینه بزرگداشت مقام شهدا و رزمندگان و توسعه فرهنگ جهاد و شهادت انجام دهیم.

وی با بیان اینکه ۱۹ هزار و ۲۷۶ نفر در سال گذشته به راهیان نور اعزام شدند، گفت: ازاین‌بین بیش از ۱۰ هزار نفر از آموزش‌وپرورش و دانش آموزان بوده‌اند که نشان‌دهنده تعامل خوب آموزش‌وپرورش در حوزه راهیان نور با سپاه است.

فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه استان گیلان بزرگ‌ترین اردوگاه راهیان نور کشور را در مناطق جنوب کشور ساخته است، افزود: امسال نیز تقریباً تاکنون پنج هزار و ۶۰۰ نفر به راهیان نور اعزام شدند که باهم سه هزار نفر از آن‌ها از آموزش‌وپرورش هستند.

عبدالله پور از سازمان‌ها و ادارات خواست تا برای پرسنل خود امکانات لازم را برای اعزام به راهیان نور مهیا کنند و تصریح کرد: متأسفانه نمی‌توانیم اعزام راهیان نور خانوادگی را به این شکل ادامه دهیم و از خانواده‌ها و ادارات می‌خواهیم با خودروهای شخصی این سفر را رفته و ما تنها زمینه اعزام و اسکان را فراهم می‌کنیم تا تغییری در این حوزه شاهد باشیم.

منبع: فارس


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *