شمال ما: دکتر ناصر حاج محمدی شهردار رشت طی پیامی سالروز شهادت میرزا کوچک خان جنگلی را تسلیت گفت.

 

به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت، دکتر ناصر حاج محمدی شهردار رشت طی پیامی سالروز شهادت میرزا کوچک خان جنگلی را تسلیت گفت. متن پیام بشرح ذیل می باشد:

به نام خدا

یازدهم آذر ماه دیگر فرا رسیده است، گیلانیان به خوبی این روز را می شناسند؛ چون یادآور تلاشها و مجاهدتهای مردی است جنگلی نام که در دوره‌ای حساس از تاریخ ایران زمین، پرچم مبارزه با استبداد، استقلال طلبی و آزادی را از جنگلهای گیلان برافراشته کرد.

به یقین اگر فریبکاریهای دشمنان‌ این‌ آب و خاک نبود، این بزرگمرد تاریخ گیلان زمین می توانست گستره دولت مردمی خود را به سراسر ایران بکشاند و سراسر ایران را از یوغ استبداد برهاند.

در سالگرد شهادت این مرد بزرگ، برنامه های مختلفی در سراسر ایران به ویژه گیلان و رشت برگزار می شود که به یقین بزرگداشت «میرزا کوچک خان جنگلی» تلاش ارزنده فرزندان این سرزمین برای زنده نگه داشتن روح بلند آزادگی، مبارزه‌ و مقاومت در برابر بیگانگان است.

اینجانب با قلبی آکنده از احترام به بزرگان و مفاخر گیلان سالروز شهادت مبارز وطن میرزا کوچک جنگلی را گرامی داشته و به سهم خود به این بزرگمرد تاریخ گیلان و شهرمان ادای دین می کنم.

ناصر حاج محمدی

شهردار رشت


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *