در جمع خبرنگاران مطرح شد؛شمال ما: استاندار گیلان با اشاره به فعالیت بیش از ۲۷ هزار نفر در حوزه صنایع دستی در این استان، گفت: سال گذشته ۲ میلیون دلار صادرات صنایع دستی به خارج از کشور داشته‌ایم.

 

ارسلان زارع پیش از ظهر سه شنبه در حاشیه بازدید از فشتکه روستای ملی حصیربافی با بیان اینکه این استان دارای دو هزار و ۲۰۰ روستا است، افزود: روستاییان گیلان به مشاغلی چون دامپروری، کشاورزی، زنبورداری، پرورش کرم ابریشم و صنایع‌دستی مشغول هستند.

وی با اشاره به اینکه این روند از گذشته تاکنون ادامه داشته است، گفت: دولت نیز تلاش کرده بر اساس برنامه‌های توسعه اشتغال روستایی حمایت‌های مختلفی از نظر پرداخت تسهیلات کم بهره در این زمینه انجام دهد.

زارع در ادامه با بیان اینکه بیش از ۲۷ هزار نفر از ساکنان روستاهای گیلان به شغل صنایع دستی مشغول هستند، تصریح کرد: از این تعداد هزار و ۷۰۰ نفر از سال گذشته تاکنون مجوز فعالیت در این زمینه را دریافت کرده و حمایت‌های تسهیلاتی و بانکی نیز از آنها صورت گرفته است.

وی تاکید کرد: برای تقویت و پایداری اشتغال این افراد باید مکان‌های مشخص و متمرکزی در نظر گرفته شود که مقرر شد حمایت‌های لازم انجام شود.

استاندار گیلان با اشاره به حجم صادرات صنایع دستی از استان گیلان، ادامه داد: از سال گذشته تاکنون در راستای برنامه اقتصاد مقاومتی بیش از دو میلیون دلار صادرات صنایع دستی از استان گیلان به خارج از کشور انجام شده است.

منبع: مهر


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *