رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا خبر داد:شمال ما: رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا از آزادسازی سه‌هزار و ۱۰ متر مربع اراضی ملی و کشف و توقیف ۲۰۰ اصله چوب‌ آلات جنگلی قاچاق، از دست متصرفان منابع طبیعی خبر داد.

 

نسرین غزنوی روز دوشنبه به ایرنا گفت: متخلفان در روستای کشفی آستارا اراضی ملی را تصرف کرده بودند و امروز با پیگیری حقوقی، به آزادی اراضی و دستگیری و معرفی سه متهم به دادگاه اقدام شد.

وی افزود: روز گذشته نیز ۲۰۰ اصله چوب قاچاق از نوع توسکا توسط مأموران پاسگاه منابع طبیعی ایستگاه بازرسی محور آستارا – اردبیل از یک دستگاه خودرو ولوو کشف و توقیف شد.

وی ادامه داد: چوب آلات جنگلی از تالش به استان‌های شمال غرب حمل می‌شد و در این رابطه یک نفر دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شد.

وسعت اراضی ملی آستارا ۴۰ هزار هکتار است و ۳۲ هزار هکتار آن را گونه‌های جنگلی بلوط، راش، توسکا، ممرز، نمدار، ملج، لیلکی، انجیلی، آزاد، افرا، گردو، شیردار، گیلاس وحشی، فندق، شمشاد جنگلی و ون تشکیل می‌دهد.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و اراضی جلگه ای و جنگلی در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *