شمال ما: واقعه بزرگ و بی‌مانند کربلا که اوج سعادت ها و شقاوت هاست، دربردارنده آموزه‌های بسیاری است که مطالعه هر یک از زوایای آن، به انسان درس زندگی و آزادگی آموخته و موجب آن خواهد شد تا گامی بلند در مسیر خودسازی برداریم.

 

نتیجه تصویری برای تاسوعا و عاشورای حسینی

 

بیانیه حزب اسلامی کار استان گیلان به مناسبت فرارسیدن ایام تاسوعا و عاشوای حسینی:

واقعه بزرگ و بی‌مانند کربلا که اوج سعادت ها و شقاوت هاست، دربردارنده آموزه‌های بسیاری است که مطالعه هر یک از زوایای آن، به انسان درس زندگی و آزادگی آموخته و موجب آن خواهد شد تا گامی بلند در مسیر خودسازی برداریم؛ چرا که رخداد کربلا و واقعه عاشوراء با نثار خون پاک شهداء آن به تبیین فرهنگ ایثار، مقاومت و ستیم ستیزی پرداختند. شهداء کربلا و واقعه عاشورا به تبعیت از قرآن کریم و به ویژه مصداق آیه شریفه ۱۴۸ سوره نساء که می فرماید : «لَّا یُحِبُّ اللَّهُ الْجَهْرَ بِالسُّوءِ مِنَ الْقَوْلِ إِلَّا مَن ظُلِمَ وَکَانَ اللَّهُ سَمِیعًا عَلِیمًا» ترجمه «خدا دوست نمی دارد که کسی با گفتار زشت، به عیب خلق صدا بلندکند، مگر آنکس که ظلمی به او رسیده باشد که خدا شنوا به اقوال و به احوال بندگان دانا است»، تا پای جان در برابر ظلمِ ظالم ایستادگی و مقاومت کردند و آن شد که این رخداد بزرگ به عنوان نمونه بارز امت اسلام و مذهب تشیع نمود و ظهور پیدا کرده و هر سال بیش از گذشته توسط مردم شریف ایران مورد پاسداشت اعم از مسلمان و غیر مسلمان قرار می گیرد. زیرا که عاشورا در طول قرنها پس از واقعه کربلا همواره نماد آزاداندیشی و روشنفکری اسلامی بوده است و همواره آموخته است که در میدان نبرد حق و باطل، همه باید در یک صف قرار گیرند.
امروز فرهنگ عاشورایی چنان در عمق جانها و دلها اثر گذاشته که همه ساله در این روزها، اوج عشق و اخلاص نسبت به اسوه جهاد و شهادت حسین بن علی(علیه السلام) به نمایش گذاشته می شود.
«حزب اسلامی کار-استان گیلان» فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی، ایام شهادت سالار آزادگان جهان و سید و سرور شهیدان اسلام، امام حسین (علیه السلام) و علمدار با وفایش حضرت ابوالفضل العباس (علیه السلام) را که یادآور رشادت‌ها و مظلومیت‌های خاندان پاک رسالت است، به تمامی مسلمانان و عاشقان اهل بیت علیهم السلام، مردم شریف استان گیلان و نیز قشر عظیم کارگر تسلیت عرض می نماید.

روابط عمومی حزب اسلامی کار-استان گیلان
۱۷ شهریور ماه ۱۳۹۸


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *