نماینده آستارا در مجلس:شمال ما: نماینده مردم آستارا در مجلس با اشاره به کمبود پزشک در این شهرستان، گفت: متأسفانه پزشکان متخصص و فوق متخصص به دلیل درآمد پایین در آستارا فعالیت نمی‌کنند.

 

ولی داداشی در گفتگو با مهر با بیان اینکه شهرستان مرزی آستارا در شمال غربی استان گیلان جز مناطق مرزنشین کشور است، اظهار کرد: شهروندان آستارایی باید از هر گونه مزایای مرزنشینی بهره مند باشند.

وی با اشاره به اینکه اجرای پروژه بارانداز راه‌آهن بین‌المللی آستارا در حال حاضر نیمه کارهمانده است، افزود: رفع موانع ساخت و ساز پروژه راه آهن آستارای ایران در دست پیگیری است و با تکمیل آن حدود هزار شغل ایجاد می‌شود.

داداشی با تاکید بر اینکه شهرستان‌های کوچک و با جمعیت کم همانند آستارا مشکل بهداشت و درمان دارند و پزشکان متخصص و فوق متخصص به دلیل درآمد پایین، در آنها فعالیت نمی‌کنند، اظهار کرد: شهرستان مرزی آستارا با کمبود پزشکان متخصص و فوق متخصص مواجه است.

وی ادامه داد: اعزام بیماران بخش‌های حویق، چوبر و ویزنه شهرستان تالش به بیمارستان شهر آستارا سبب افزایش بیمار این مرکز درمانی شده است.

نماینده آستارا در مجلس، گفت: برای ارائه خدمات بهداشت و درمان در بخش لوندویلآستارا یک بیمارستان ۲۰ تختخوابی با بیش از ۷۰ میلیارد ریال اعتبار در حال احداث است.

وی با اشاره به پروژه نیمه کاره مجتمع بزرگ فرهنگی و هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا خواستار مشارکت بخش خصوصی برای تکمیل و توسعه این مجتمع فرهنگی و زیرساخت‌های مربوط به آن شد.

داداشی، تصریح کرد: شهرستان آستارا به لحاظ فرهنگی از موقعیت ممتازی برخوردار است اما زیرساخت‌های آن متناسب با وضعیت رو به رشد حوزه‌های فرهنگ و هنر آن نیست.

نماینده آستارا در مجلس با اشاره به اینکه بسیاری از هنرمندان این شهرستان مرزنشین از نبود سالن برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری رنج می‌برند، افزود: با گذشت بیش از ۲۰ سال از ساخت مجتمع فرهنگی هنری ارشاد آستارا، این مجتمع نیمه کاره رها شده است.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *