مازیار غلامی خبر داد:شمال ما: سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان از کاهش ابر و روند افزایش دما در استان از امروز (سه شنبه) خبر داد.

 

مازیار غلامی ظهر سه شنبه در گفت وگو با ایرنا بیان داشت: نقشه های هواشناسی نشان دهنده استقرار جوی کم و بیش ناپایدار در منطقه است بنابراین طی امروز ابرناکی و در بعضی نقاط بارندگی، وزش باد و احتمال رعد وبرق پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: بتدریج با تضعیف ناپایداری از امروز، شرایط برای کاهش ابر و روند افزایش دما تا اواخر هفته فراهم می شود.

وی آسمان امروز گیلان را نیمه ابری تا ابری، بارندگی پراکنده و وزش باد، بتدریج کاهش ابر، دامنه های جنوبی کمی تا نیمه ابری عنوان و برای فردا (چهارشنبه) نیز آسمان استان را کمی تا نیمه ابری، افزایش نسبی دما، گاهی افزایش ابر و احتمال بارش پراکنده پیش بینی کرد.

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان بیشینه دمای استان طی شبانه روز گذشته را مربوط به لاهیجان با ۳۰ درجه سلسیوس و کمینه دمای فردا را مربوط به ماسوله با ۱۴ درجه سلسیوس عنوان کرد.

وی همچنین بیشینه دمای رشت طی امروز را ۲۴ درجه سلسیوس و کمینه دمای فردای مرکز استان را ۲۰ درجه پیش بینی کرد.

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان در توضیح وضعیت دریا طی امروز گفت: ارتفاع موج بین ۲ / ۰ تا ۷ / ۰  متر، دمای آب ۲۸ درجه سلسیوس و برای شنا گاهی با احتیاط مناسب است.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *