شهردار رشت:شمال ما: شهردار رشت گفت: استفاده درست از ظرفیت‌های رسانه‌ای استان گیلان و شهر رشت می‌تواند در روند کاهش مشکلات و پیشرفت شهری بسیار مؤثر باشد.

 

ناصر حاج‌محمدی امروز در مراسم تجلیل از خبرنگاران گیلان با اشاره به رشادت‌ها و بزرگ‌منشی اصحاب رسانه در عرصه‌های مختلف اظهار داشت: روز خبرنگار را به تمامی فعالان عرصه رسانه تبریک عرض می‌کنم و معتقدم که سخن گفتن در برابر خبرنگاران سخت است.

شهردار رشت با اشاره به رشادت شهید مرتضی آوینی و تلاش‌های وی در ثبت مستندات و خاطرات دوران دفاع مقدس ابراز داشت: شهید مرتضی آوینی با کوشش خود در دوران دفاع مقدس تمامی خاطرات و داستان‌های ایثار و شهادت را برای نسل‌های بعدی معرفی و به روز رسانی کرد.

حاج‌محمدی با بیان اینکه اصحاب رسانه تاریخ زنده نسل فردا هستند و نسل‌های آینده این مطالب که توسط اصحاب رسانه به نگارش درآمده می‌خوانند اظهار داشت: خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای همواره در مسیر حق و عدالت می‌کوشند و بلافاصله اطلاع‌رسانی می‌کنند.

وی رسانه را مظهر اطلاع‌رسانی اقدامات و عملکرد دستگاه‌های اجرایی مختلف در نظام اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: این روز پرافتخار را به تمامی اصحاب رسانه تبریک عرض می‌کنم و یاد و خاطره تمامی کسانی که در این راه قلم بر دست گرفتند و به شهادت رسیدند نیز گرامی می‌داریم.

شهردار رشت با بیان اینکه گیلان یک استان فرهنگی است گفت: فعالان رسانه‌ای بایستی در تمام عرصه‌های اجتماعی تلاش و کوشش کنند تا ناب‌ترین و بهترین اطلاع رسانی را داشته باشند و روز خبرنگار روز احترام به حقوق ملت در دسترسی به اطلاعات صحیح، فوری و مناسب است.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت نیز در این مراسم اظهار داشت: اصحاب رسانه امروز بخش عمده‌ای از تاریخ این سرزمین را تحلیل و به نگارش در می‌آورند و بایستی خیلی مراقب بود زیرا امروز سرعت انتقال اطلاعات به قدری بالا رفته که این منتقل کردن این اطلاعات نیازمند دقت بیشتر است.

امیرحسین علوی با بیان اینکه امروز هر کسی که در نظام اسلامی عهده‌دار مسئولیتی است باید سعی کند که به خوبی یاد بگیرد، تمرین کند و ظرفیت انتقادپذیری داشته باشد افزود: جوانان زیادی تمام آینده خود را بر مبنای فعالیت در حوزه رسانه تنظیم می‌کنند و کسی حق ناامید کردن آنان را ندارد.

وی با اشاره به اینکه نسل جوان باید قدر قلم، فرصت و فناوری را بیشتر بداند خاطرنشان کرد: همه ما باید در مسیر سازندگی کشور گام برداریم و مردم هم در این رابطه به ما اعتماد کردند اما متاسفانه برخی مواقع اعضای شورای شهر رشت مورد بی مهری‌هایی قرار می‌گیرند که نباید این گونه باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت به اهمیت گام برداشتن در مسیر پیشرفت کشور اشاره کرد و عنوان کرد: باید بتوانیم در مسیر رشد، پیشرفت ایران و نظام جمهوری اسلامی بیش از گذشته وقت بگذاریم طوری که نسل‌های آینده نتیجه آن را مشاهده کنند.

رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت نیز در این مراسم ضمن گرامی‌داشتن یاد و خاطره تمامی پیشکسوتان رسانه اظهار داشت: امروز قدرت رسانه‌ای غیر قابل انکار بوده و البته بسیار تأثیرگذار است.

فاطمه شیرزاد با بیان اینکه در مسیر کار رسانه‌ای،  اخلاق‌مداری و تعهد کاری بسیار اهمیت دارد خاطرنشان کرد: محتوا و تحلیل‌های خبری در جریان‌سازی‌ها و مباحث اجتماعی، فرهنگی و سیاسی بسیار تأثیر گذار است و باعث پیشرفت یک شهر می‌شود بنابراین باید از این ظرفیت به نحو احسن استفاده کرد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه استان گیلان از ظرفیت خوب رسانه‌ای برخوردار است که این فضای خوب رسانه‌ای توسط پیشکسوتان این عرصه و جوانان خبرنگار ایجاد شده و بایستی از این ظرفیت به خوبی استفاده کرد گفت: همه ما باید حرکات و گام‌هایمان برای افزایش سربلندی ایران اسلامی باشد.

منبع: تسنیم


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *