در این رقابت ها، تیم های آذربایجان شرقی، همدان و فارس عنوان های نخست رشته های: بدمینتون، تنیس روی میز و شطرنج را از آن خود کردند.

 مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان در مراسم پایانی مسابقات ورزش دانش آموزان دختر کشور با تسلیت غرق شدن سه تن از سرپرستان این رقابت ها اظهار داشت: انسان ها در گذر زمان با وجود تلاش های گسترده ای که انجام می دهند ممکن است به نتایج قابل قبول دست نیابند چرا که در برخی امور عمل به تکلیف از رسیدن به نتیجه مهم تر است. نادر جهان آرای  با تأکید بر لطف الهی در زندگی انسانها خاطرنشان کرد: باید در برابر شداید روزگار با صبوری راضی به رضای خداوند باشیم. وی در پایان از دانش آموزان حاضر در رقابت های ورزشی خواست دل نوشته های خود را با بیان لطیف و هنرمندانه به آموزش و پرورش استان گیلان ارسال کنند.  

    در سی امین دوره مسابقات ورزشی قهرمانی دانش آموزان دختر کشور که به میزبانی گیلان در اردوگاه ورزشی شهید چمران رامسر برگزار شد، در مسابقات شطرنج دانش آموزان دختر کشور که با حضور ۲۴ تیم و ۱۲۰ شطرنج باز در ۷ دور به روش سوئیسی برگزار شد، تیم استان فارس قهرمان این رقابت ها شد و تیم های تهران و گیلان رتبه های دوم وسوم را از آن خود کردند.

در رقابت های تنیس روی میز که با حضور ۲۸ تیم  و ۱۱۲ بازیکن برگزار شد، در بخش تیمی استانهای همدان، تهران و تیم های خراسان رضوی و بوشهر  مقام های اول تا سوم( مشترک) را کسب کردند. در بخش انفرادی شیما صفایی از همدان مدال طلا، الینا رحیمی از آذربایجان غربی مدال نقره و فاطمه یاری از مازندران و مبینا سبحانی خواه  از بوشهر نشان های برنز را از آن خود کردند. در قسمت دوبل تنیس روی میز هم شیما صفایی  ( همدان ) و الینا رحیمی از آذربایجان غربی مقام اول، فائزه نصیرایی و فاطمه یاری از مازندران مقام دوم و زهرا میراب زاده ( خوزستان ) و طهورا ولی پور ( مازندران ) و فاطمه خدری ( بوشهر ) و سایه محمدی از آذربایجان غربی  نشان برنز مشترک را به دست آوردند.

در رشته بدمینتون تیم های آذربایجان شرقی اول، تهران دوم و سمنان و شهرستانهای تهران عناوین سوم ( مشترک ) تیمی را کسب کردند. در قسمت انفرادی مریم سلطانی  از فارس، مبینا ندایی از شهرستان های تهران و فاطمه مونس خواه از آذربایجان شرقی و پرنیان یزدانی از تهران( مشترک) به ترتیب مقام های  اول تا سوم را به دست آوردند. در بخش دوبل بدمینتون فاطمه فنایی و حنانه رجبی از سمنان رتبه اول، الهام عبادی و رومینا زره پوش از تهران رتبه دوم و ساقی محمدپور و زهرا پورحسن از آذربایجان شرقی  و نرگس اکتفایی و مهسا ثریا خواه از فارس مقام های سوم مشترک را از آن خود کردند. 

همچنین تیم های یزد در رشته بدمینتون، قم در رشته تنیس روی میز و استان خوزستان در رشته شطرنج جام اخلاق این مسابقات را بالای سر بردند.

در حاشیه این مراسم از سید مجید احمد زاده ناجی غریق رامسری که در روز ۱۱ مرداد توانست جان دو فرهنگی را نجات دهد تقدیر شد. همچنین در این برنامه از هاتف باقر سلیمی ریاست اداره هلال احمر رامسر به پاس خدمات شایسته در کمک رسانی به موقع در حادثه روز جمعه گذشته قدردانی شد.

همچنین در این مراسم از تیم شطرنج گلستان به خاطر ارائه حرکت پهلوانانه  در رقابت رسمی  با تیم خراسان شمالی تقدیر شد. در دیدار دو تیم، هنگامی که تیم خراسان شمالی به دلیل فقدان پدر یکی از ورزشکاران در سانحه غرق شدگی، حاضر به ادامه رقابت با تیم حریف نشد، تیم گلستان بازی را به رغم قوانین شطرنج،  با نتیجه مساوی پایان داد. 


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *