کارشناس سازمان هواشناسی خبر داد:شمال ما: کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز ۱۹ تیر کاهش دمای ۲ تا ۵ درجه‌ای در نقاط مختلف استان‌های ساحلی کشور از جمله گلستان، مازندران و گیلان رخ می‌دهد که با رگبار و رعد و برق و وزش باد همراه خواهد بود.

 

به گزارش ایرنا، امین حسین نقشینه روز چهارشنبه گفت‌: همچنین امروز بعد از ظهر و اوایل شب برای برخی مناطق استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی، خراسان شمالی، برخی نقاط از شمال استان‌های تهران، البرز، زنجان، قزوین و سمنان بارش پراکنده پیش‌بینی شده و در جنوب شرق ایران مانند استان‌های کرمان، هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان نیز رگبار پراکنده باران رخ می‌دهد که گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید همراه خواهد بود.

وی گفت: این شرایط فردا به ویژه در بعد از ظهر و اوایل شب برای شمال آذربایجان غربی و برخی نقاط از اردبیل، استان‌های ساحلی مانند گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و برخی نقاط کردستان، زنجان، همدان، قزوین، مرکزی، شمال سمنان، تهران، البرز، قم و اصفهان ادامه خواهد داشت و همین شرایط امروز و فردا برای نقاطی از استان‌های کرمان، هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان رخ می‌دهد.

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: امروز و فردا دریای خزر، نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس مواج و متلاطم است، همچنین از امروز تا سه روز آینده شرقدریای عمان مواج و متلاطم خواهد بود.

  • بروز گرد و خاک در شرق کشور

وی گفت: در ۵ روز آینده برای شرق کشور به ویژه در منطقه زابل وزش باد شدید پیش‌بینی شده که گاهی سبب خیزش گرد و خاک خواهد شد، همچنین در سه روز آینده مناطق مرکزی کشور شامل جنوب سمنان، تهران، البرز، قم، مرکزی، اصفهان و یزد در برخی ساعات وزش باد شدید رخ می‌دهد که گاهی منجر به بروز گرد و خاک می‌شود.

  • ماندگاری هوای گرم در کشور

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: تا روز شنبه هفته آینده، افزایش دما همراه با ماندگاری هوای گرم را در بیشتر نقاط کشور به جز نوار ساحلی خواهیم داشت که این افزایش دما در اهواز بسیار ملموس است و دما در این شهر به ۴۹ درجه خواهد رسید.

  • افزایش دما در تهران

نقشینه افزود: بیشینه دمای امروز تهران به ۳۶ درجه بالای صفر خواهد رسید که روند افزایشی دما در پایتخت پیش‌بینی شده است به طوری که فردا به ۳۷، جمعه ۳۹ و شنبه به ۴۰ درجه می‌رسد؛ کمینه دمای امروز صبح تهران ۲۳ درجه بالای صفر بود که فردا به ۲۴ درجه خواهد رسید.

وی گفت: احتمال دارد امروز در شهر تهران بارش‌های پراکنده‌ای رخ دهد اما این شرایط بیشتر در ارتفاعات تهران از جمله آبعلی، دماوند و فیروزکوه خواهد بود که رگبار خواهند داشت.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: شهرکرد با دمای ۱۱ درجه بالای صفر، زنجان ۱۲ اردبیل ۱۴ و اهواز ۴۵ درجه بالای صفر، یزد ۴۳ و قم ۴۲ به ترتیب خنک‌ترین و گرم‌ترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *