سخنگوی شورای شهر رشت:شمال ما: شیرزاد با بیان اینکه امروز خرید پوشاک اسلامی برای بانوان محجبه یک دغدغه بسیار بزرگ است، گفت: متاسفانه بدحجابی و بی‌حجابی به یک ولنگاری اجتماعی و فرهنگی تبدیل شده است.

 

«فاطمه شیرزاد» در حاشیه افتتاح فروشگاه عفاف و حجاب «سحر» در رشت با تبریک دهه کرامت و توجه به اهمیت عفاف و حجاب در جامعه، در گفت‌وگویی اظهار کرد: دشمن بدحجابی را در دستور کار قرار داده و این یک توطئه بزرگ است که در رآس آن آمریکا و جنایتکاران انگلیس و اسراییل و… هستند.

سخنگوی شورای شهر رشت گفت: قطعا با جنگ نرمی که دشمن از سال‌های گذشته آغاز کرده، خیلی راحت به متن جامعه و خانواده‌ها رخنه می‌کند و این خطر بسیار بزرگی است که مسئولین فرهنگی باید هوشمندانه‌تر با آن برخورد کنند و برنامه‌های فرهنگی قابل قبولی را در عصر حاضر که عصر مدرن است، داشته باشند.

وی با بیان اینکه باید مباحث اسلامی و دینی را در کنار برنامه های فرهنگی داشته تا جامعه‌پسند باشد تصریح کرد: جوان ما باید با رغبت،  حجاب اسلامی را که یک سد در مقابل دشمن است انتخاب کرده تا کارایی‌اش به نحو احسن در جامعه نمایش داده شود.

شیرزاد تصریح کرد: دشمن در ابعاد مختلف به ایران اسلامی حمله کرده و یک موضوع آن حمله به حریم خانواده‌هاست.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم در حوزه مدیریت شهری در یک بعد آن بتوانیم حمایت از تولیدکنندگان پوشاک اسلامی را به همراه برگزاری نمایشگاه‌های پوشاک اسلامی و کالاهایی که به بانوان کمک کند، داشته باشیم.

شیرزاد اذعان کرد: امروز خرید پوشاک اسلامی برای بانوان محجبه یک دغدغه بسیار بزرگ است چون متاسفانه با همه تلاش‌هایی که تاکنون در همه حوزه‌ها شده ولی در این زمینه نتوانسته‌اند کارهای گسترده ای را به نفع بانوان داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه این نوع کارها نیازمند جلسات و نشست‌هایی با اصناف پوشاک است گفت: در سال‌های اخیر تعدادی از فروشگاه‌های عفاف و حجاب که در شهر فعالیت می‌کنند اصلا حمایت نمی‌شوند و باید حوزه‌های فرهنگی شهر و استان، حمایت‌های گسترده‌تری را از تولیدکنندگان پوشاک اسلامی داشته باشند و نمایشگاه‌ها به صورت مستمر و دائم در شهرها برگزار شود.

وی اضافه کرد: این اولین فروشگاه بزرگ است که امیدواریم بتوانیم آن‌را در کل شهرها و سطح کشور اشاعه دهیم.

شیرزاد در ادامه با اشاره به واقعه شهر خمام که دل‌های بسیاری را به درد آورد ابراز امیدواری کرد: دستگاه قضایی همانگونه که قدرتمند ورود کرده اقدامات گسترده‌تری را در این راستا انجام دهد و ما بتوانیم با دلگرمی بیشتری اقدامات اساسی‌تری را در حوزه‌های فرهنگی انجام دهیم.

وی بیان کرد: امروز بدحجابی و بی‌حجابی به یک ولنگاری اجتماعی و فرهنگی تبدیل شده است که این ولنگاری‌های فرهنگی و اجتماعی به هیچ عنوان در شهر و استان ما جایگاهی ندارد چون استان ما به نام و عطر هشت هزار شهید عزتمند مزین شده است.
شیرزاد با تاکید بر اینکه همه ما در راستای انقلاب باید بتوانیم با همدلی، وحدت و انسجام بیشتر مشکلات فرهنگی شهرمان را کمتر کنیم، گفت: اجازه نمی‌دهیم به چادر، عفت، نجابت و عزت زنان ایرانی بی‌حرمتی شود.

منبع: شبستان


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *