امام جمعه رشت:شمال ما: نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه سفر حج باید در حالات درونی و زندگی افراد تاثیرگذار باشد گفت: بدترین حالت این است که انسان به سفر حج برود اما نتواند بهره معنوی از آن داشته باشد.

 

آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در دیدار مدیران حج و زیارت و مسئولان کاروان‌های زیارتی گیلان با اشاره به اینکه حج تحولات خوبی در مسئولان و احکام ایجاد کرده است اظهار داشت: طبق فتوای مراجع انسان می‌تواند حج مفرده را برای خود و دیگران انجام دهد.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اظهار رضایت‌مندی از عملکرد مدیران حج استان گیلان در خصوص اعزام زائران به خانه خدا خاطرنشان کرد: زائران استان گیلان با ادب، فهمیده و فرهیخته هستند.

وی خدمت به زائران را نخستین وظیفه مسئولان کاروان‌های زیارتی عنوان کرد و افزود: از آنجایی که هر کدام از زائران سلیقه و عادت ویژه‌ای دارند لذا داشتن سعه صدر توسط مسئولان کاروان‌های زیارتی اهمیت زیادی دارد.

آیت‌الله فلاحتی سعه صدر و گشاده‌رویی را از ویژگی‌های مسئولان کاروان‌های زیارتی دانست و بیان کرد: جایگاه مدیر کاروان زیارتی به‌گونه‌ای است که بایستی در سخت‌ترین و حساس‌ترین لحظه‌ها با چهره گشاده و صبوری با زائر رفتار کند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه سفر حج باید در حالات درونی و زندگی افراد تاثیرگذار باشد تصریح کرد: بدترین حالت این است که انسان به سفر حج برود اما نتواند بهره معنوی از آن داشته باشد.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گیلان سفر حج را عامل متحول شدن انسان معرفی کرد و اظهار داشت: فردی که زیاد به خانه خدا سفر می‌کند ظرفیت آن را دارد که دنیا را متحول کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به چگونگی تشکیل رژیم جعلی صهیونیستی عنوان کرد: رژیم جعلی و غاصب صهیونیستی که توسط آل سعود به وجود آمده، در حال حاضر یکی از مهم‌ترین عوامل جرم، ظلم و جنایت در دنیا است.

مدیر حج و زیارت استان گیلان نیز در این دیدار از اعزام ۴۷۰ نفر از زائران این استان به حج امسال اشاره کرد و ابراز داشت: امسال زائران گیلانی در قالب ۴ کاروان از شهرستان‌های آستانه اشرفیه، رشت و لنگرود اعزام می‌شوند.

حسن فعال با بیان اینکه تعداد ۶۰ درصد از زائران گیلانی را بانوان تشکیل می‌دهند خاطرنشان کرد: ۴۰ درصد از زائران مرد هستند و مسن‌ترین زائران نیز ۸۵ ساله و جوان‌ترین آنان نیز ۱۶ سال سن دارد.

وی از پرواز زائران حج گیلان از دوم مردادماه امسال خبر داد و تصریح کرد: اعزام زائران به حج مدت ۲۸ روز طول می‌کشد و آنان می‌توانند اعمال خود را انجام دهند و از معنویات این سفر بهره‌مند شوند.

منبع: تسنیم


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *