در یکصدمین جلسه شورای شهر رشت مطرح شد:شمال ما: اعضای شواری شهر رشت در یکصدمین جلسه این شورا با گلایه از وضعیت نامطلوب آسفالت معابر این شهر خواستار رسیدگی هر چه سریع تر به این وضعیت شدند.

 

غروب دوشنبه یکصدمین جلسه علنی شورای شهر رشت در ساختمان این شورا با موضوع رسیدگی به وضعیت آسفالت و درگیری یکی از کسبه‌ها با نیروهای سد معبر شهرداری رشت برگزار شد.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر رشت در ابتدای این جلسه با اشاره به درگیری ایجاد شده میان کسبه یکی از خیابان‌های رشت با مأموران سد معبر شهرداری، گفت: انتظار داریم موضوع به صورت کامل مورد بررسی قرار گیرد.

رضا رسولی به ظرفیت پارکینگ اداره کل زندان‌های استان گیلان برای ساماندهی ۵۰۰ نفر از کسبه شهر رشت اشاره کرد و افزود: با ساماندهی این تعداد کسبه مطمئناً بخش عمده‌ای از مشکلات مرتفع شود.

موافقت با لایحه مشارکت شهرداری رشت در سرمایه گذاری و بهره برداری از نیروگاه زباله سوز در رشت

نایب رئیس شورای اسلامی شهر رشت درباره لایحه مشارکت شهرداری رشت در سرمایه گذاری و بهره برداری از نیروگاه زباله سوز اظهار کرد: از محل اعتبارات ملی سال ۹۶ مبلغ دو میلیارد تومان اسناد خزانه به تاریخ سر رسید شانزدهم دی ماه ۹۸ به شهرداری رشت اختصاص یافته است.

رسولی با بیان اینکه در حال حاضر پروژه احداث زباله سوز فاقد مشاور و مدیر طرح است، افزود: باید با مشخص کردن این مهم از بروز مشکلات آتی درباره احداث زباله سوز رشت جلوگیری شود.

انتقاد از کیفیت نامطلوب آسفالت رشت

در ادامه این جلسه یکی دیگر از اعضای شورای شهر رشت با انتقاد از کیفیت نامطلوب آسفالت در این شهر، اظهار کرد: متأسفانه نظارت درستی در مورد آسفالت صورت نمی‌گیرد و در برخی از موارد شاهد کیفیت نامطلوب و چاله‌های عمیق در آسفالت ریخته شده در نقاط مختلف شهر هستیم، که باید به زودی این معضلات حل شود.

بهراد ذاکری در مورد میادین میوه و تره‌بار نیز گفت: سازمان میادین و تره‌بار بدون هیچ ضوابطی، ساختمانی را که در تملک شهرداری بود به غیر اجاره داده است که باید سریعاً تکلیف آن روشن و این موضوع رسیدگی شود.

وی همچنین با اشاره به اجرای طرح شب‌های روشن و انتقاد از عملکرد آن، افزود: این طرح عید سال گذشته در رشت اجرا شده که تنها نتیجه حاصل از آن روشن ماندن چند چراغ بود.

ذاکری ادامه داد: معتقدم برای بهبود وضعیت دست‌فروشان هرکسی متقاضی است ثبت نام کند و بعد از بررسی‌های لازم در نقاط مشخص کار خود را انجام دهند.

لزوم پشتیبانی از نیروهای سد معبر

یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر رشت در این جلسه به درگیری دست‌فروشان با مأموران سد معبر شهرداری اشاره کرد و گفت: نیروهای سد معبر باید آموزش لازم را ببینند و نظارت بر آنها صورت گیرد و همچنین از نظر قضائی نیز پشتیبانی شوند.

فره‌ام زاهد با تأکید بر اینکه سد معبر شهرداری رشت نیازمند پالایش است، گفت: جلوی برخورد سلیقه‌ای برخی از نیروهای سد معبر با افراد دست‌فروش باید گرفته شده در این حوزه نظارت بیشتری انجام شود.

موافقیت اعضای شورای شهر رشت با خرید سطل‌های زباله

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای شهر رشت در زمینه لزوم خرید سطل‌های زباله گفت: بسیاری از این سطل‌ها دارای شکستگی و ظاهر نامناسب هستند، که انتظار داریم اعضای شورا برای خرید سطل‌های زباله موافقت خود را اعلام کنند.

فاطمه شیرزاد گفت: امیدواریم رویکرد جدیدی در راستای احداث بیمارستان‌های مجهز به منظور کاهش آلودگی‌های زیست محیطی به وجود آید.

در پایان این جلسه با لایحه پیشنهادی شهرداری در مشارکت سرمایه گذاری و بهره برداری نیروگاه زباله سوز ۶۰۰ تنی موافقت شد.

منبع: مهر


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *