معاون مرکز توسعه نوغانداری کشور:شمال ما: معاون مرکز توسعه نوغانداری کشور با اشاره به سهم ۴۰ درصدی گیلان در تولید نوغان کشور اظهار کرد: گیلان رتبه نخست تولید پیله ابریشم در کشور را داراست.

 

معاون مرکز توسعه نوغانداری کشور در گفت‌وگو با فارس با اشاره به بهبود وضعیت نوغان در کشور از جمله استان گیلان اظهار کرد: مرکز توسعه نوغانداری کشور در ۳۱ استان مسؤولیت تأمین و توزیع تخم نوغان را بر عهده دارد و استان گیلان با ۴۰ درصد تولید نوغان در کشور رتبه نخست تولید پیله تر ابریشم را به خود اختصاص داده است.
مجید فرزانه با اشاره به سیاست‌های تشویقی مرکز نوغانداری کشور در جهت بهبود وضعیت نوغانداری افزود: این مرکز علاوه بر تأمین و توزیع نوغان سیاست‌هایی نظیر تغییر تعرفه، خرید توافقی و خرید تضمینی پیله تر را نیز از نوغانداران در دستور کار دارد و پیوسته به اقتصاد کشاورزان و رونق اقتصادی آن‌ها می‌اندیشد.
وی با بیان اینکه ارزش ریالی پیله ابریشم در امسال نسبت به سال گذشته دو برابر افزایش‌یافته است، گفت: سال گذشته قیمت هر کیلوگرم پیله تر بین ۳۵ تا ۴۰ هزار تومان دادوستد می‌شد اما امسال قیمت هر کیلو پیله تر ابریشم در بازار بین ۷۵ تا ۸۵ هزار تومان خریدوفروش می‌شود.
معاون مرکز توسعه نوغانداری کشور با تاکید بر اینکه درصد توزیع تخم نوغان در کشور نه‌تنها کاهش بلکه افزایش نیز یافته است، افزود: در سطح استان گیلان ۲۵ درصد توزیع تخم نوغان نسبت به سال گذشته افزایش را شاهد بوده‌ایم.
فرزانه با بیان اینکه به‌تناسب گیلان در سطح کشور نیز شاهد افزایش توزیع تخم نوغان بوده‌ایم، گفت: در سطح کشور نیز امسال نسبت به سال گذشته ۵۵ درصد افزایش تخم نوغان را شاهد بوده‌ایم.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *