شمال ما: آیین‌ گفتگوی بین نسلی نشست تخصصی بانوان با موضوع تبیین عملیات بیت المقدس امروز توسط امور بانوان شهرداری در تالار گفتمان شهرداری رشت برگزار شد.

 

به گزارش واحد خبر مدیریت اجرایی ارتباط با رسانه های شهرداری رشت، عضو جمعیت بانوان فرهیخته عرصه فرهنگی در آیین‌گفتگوی بین نسلی نشست تخصصی بانوان که با موضوع تبیین عملیات بیت المقدس در تالار گفتگوی رشت برگزار شد، اظهار کرد: این‌عملیات در دهم اردیبهشت ماه ۶۴ آغاز شد و نتیجه مرحله چهارم آن فتح و آزاد سازی خرمشهر بود.

فاطمه مهربان ضمن یادآوری رشادت های شهید جهان آرا تاکید کرد: امروز باید واکنش های داخلی و خارجی جنگ، تعداد رزمندگان، جانبازان و شهدا به درستی بیان شود.

وی افزود: به گفته مردم آن زمان، بهترین خاطره دوران جنگ، آزاد سازی خرمشهر بود که طی آن بیش از ۵ هزار کیلومتر از اراضی خاک کشور آزاد شد.

عضو جمعیت بانوان فرهیخته عرصه فرهنگ دینی، عملیات بیت المقدس را محور مقاومت دانست و خاطر نشان کرد: این عملیات پس از رویداد انقلاب اسلامی، نخستین تجربه موفقیت آمیز جنگی، در طول تاریخ بود.

مهربان گفت: به فرموده امام خمینی (ره) بی شک خرمشهر را خدا آزاد کرد زیرا این‌جنگ غلبه عده کم بر عده زیاد بود.

وی ضمن بر شمردن موانع طبیعی منطقه عملیات جنگی و چگونگی تدابیر لازم برای جنگ در این‌منطقه تصریح کرد: حتی اسامی و شعارهای جنگ نیز جهانی بود و همراه با تمدن جهانی پیش می رفت.

عضو جمعیت بانوان فرهیخته عرصه فرهنگ ‌دینی با بیان اینکه این عملیات ۴۵ روز طول کشید، گفت: سرانجام بعد از ۵۸۸ روز نبرد، خرمشهر آزاد شد.

مهربان افزود: بسیاری از عملیات های کشور در جای جای جهان درحال فراگیری است و موجب شد تا عملیات ایرانی همچون عملیات بیت المقدس و فاو مورد الگوی جهانیان قرار بگیرد.

وی تصریح کرد: خرمشهر علاوه بر نماد پایداری و مقاومت، محوری برای مقاومت آزاد مردان در منطقه نیز شد.

این مسئول، با اشاره به شعارهای اقتصادی رهبر انقلاب اسلامی بیان داشت: دشمنان با قیچی دو لبه به فکر از هم گسستن انسجام های فرهنگی و اقتصادی کشور هستند.

مهربان با تاکید بر رعایت سبک زندگی اسلامی در لوای سبک اقتصاد مقاومتی خاطر نشان کرد: اوج سبک زندگی اسلامی، زندگی جهادی است و حضرت خدیجه و حضرت زهرا سلام الله علیها این گونه زندگی کردند.

وی با اشاره به شعار اقتصاد مقاومتی و چالش های درونی و بیرونی آن گفت: راه برون رفت از این چالش ها مقاومت و خود باوری است و پیش از این ‌نیز بر پایه این دو اصل، سایر تحریم ها را پشت سر گذاشته ایم.

عضو جمعیت بانوان فرهیخته عرصه فرهنگ دینی اظهار داشت: به فرموده رهبر انقلاب اسلامی، آمریکا رو به زوال است و امروز مسئله بر سر حضور ایران در مرزهای رژیم صهیونیستی، برچیدن بساط آمریکا و حمایت از مجاهدان اسلامی و فلسطینی است‌.

مهربان افزود: این‌ مهم، نشان از قدرت نظام جمهوری اسلامی ایران و خون شهدای این‌ مملکت دارد.

این همایش که توسط مرادی مشاور امور بانوان شهرداری برگزار گردید، از سوی علی بهارمست، سرپرست شهرداری رشت از ۲ بانوی ایثارگر دفاع مقدس با اهدای لوح سپاس نیز قدردانی گردید.

در این‌ مراسم همچنین اقدامی، مشاور امور بانوان حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان نیز حضور داشت.

.
.
.
.
.
.
.
.
 
.
 
.
.
.
 
.
.
.

کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *